Про кафедру

Кафедра адміністративної діяльності поліції

 

Кафедра адміністративної діяльності поліції є базовим структурним підрозділом факультету підготовки фахівців для підрозділів превентивної діяльності Одеського державного університету внутрішніх справ яка була створена у 2019 році. 

 

Данна кафедра забезпечує вивчення навчальних дисциплін пов’язаних з поліцейською діяльністю Національної поліції України, під час вивчення яких  особлива увага приділяється  питанням  взаємодії поліції з населенням на засадах партнерства, запобіганню та протидії домашньому насильству, захисту та дотриманню прав людини в діяльності органів Національної поліції та багатьох інших практичних аспектах діяльності поліції. Основними напрямами професійної діяльності кафедри є: навчальна, наукова, методична, організаційна та виховна робота, що здійснюється у процесі викладання комплексу навчальних дисциплін, передбачених програмами підготовки відповідних спеціалістів і навчальними планами університету.

 

Науково-педагогічні працівники кафедри підтримують наукові зв’язки із  навчальними закладами системи МВС та іншими вищими навчальними закладами України, співпрацюють з підрозділами превентивної діяльності ГУНП України в Одеській області та інших областей, а також серед закладів загальної середньої освіти шляхом профілактичної та просвітницької роботи.

Хочемо відзначити те що викладачі кафедри не раз займають перші місця на конкурсах «Викладач року» та «Кращий науковець року» які проходять в Одеському державному університеті внутрішніх справ, а також науково-педагогічним складом кафедри реалізовано декілька грантових програм.

 

Важливим етапом розвитку діяльності кафедри  являється постійна співпраця з міжнародними організаціями, зокрема з Організацією з безпеки і співробітництва в Європі (OSCE), представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Консультативною місією Європейського союзу в Україні (КМЕС), приймають участь у підготовці навчально-методичних видань, задіяні різноманітних науково-практичних заходах та тренінгах. Крім цього, міжнародна співпраця дає можливість використання та долучення до кращого світового досвіду.

 

Відмітемо також те що науково-педагогічний склад кафедри систематично підвищує свою кваліфікацію, приймає участь у тренінгах, міжнародному обміну досвідом поліцейськими по програмі CEPOL та міжнародному стажуванню. Серед представників кафедри є сертифіковані тренери з питань забезпечення та захисту прав дітей; запобігання та протидії домашньому насильству; протидії торгівлі людьми тощо.

 

Невід’ємним атрибутом якості діяльності науково-педагогічного складу кафедри є співпраця з неурядовими та громадськими організаціями, зокрема з «Ла Страда – Україна», «ГР "Віра. Надія. Любов» та Всеукраїнським громадським центром «Волонтер» де вони виступають в якості консультантів, тренерів, розробників методичних розробок, брошур, плакатів з питань запобігання домашнього насильства та гендерно обумовленого насильства, торгівлі людьми, ювенальної злочинності та інших питань.

 

З метою посилення практичної складової в навчальному процесі кафедра адміністративної діяльності поліції забезпечує функціонування двох навчальних локацій – «Лінія 102» та «Інтерактивна класна кімната з питань запобігання та протидії домашньому насильству», які використовуються під час занять для відпрацювання практичних вмінь та навиків.