Кафедра кібербезпеки та інформаційного забезпечення
Про кафедру

Кафедра кібербезпеки та інформаційного забезпечення

 

Кафедра кібербезпеки та інформаційного забезпечення є однією з провідних кафедр університету. Свою історію кафедра розпочинає зі створення наказом МВС України від 20 лютого 1995 року № 108 кафедри основ управління та інформаційно-технічного забезпечення. Далі 16 січня 2002 року наказом МВС України № 47 кафедру було перейменовано в кафедру основ управління та інформаційно-технічного забезпечення ОВС Одеського юридичного інституту ХНУВС. В подальшому, у зв’язку із реорганізацією, в травні 2013 року кафедру було перейменовано в кафедру інформаційно-технічного забезпечення органів внутрішніх справ та спеціальної техніки, а у вересні 2015 року в кафедру кібербезпеки та інформаційного забезпечення.

 

Основним завданням кафедри є підготовка висококваліфікованих фахівців для Національної поліції України, за такими напрямами:

 

  • використання інформаційних технологій працівниками підрозділів Національної поліції України;

 

  • інформаційно-аналітична забезпечення діяльності підрозділів Національної поліції України;

 

  • кримінальний аналіз та прогнозування ризиків;

 

  • інформаційне забезпечення професійної діяльності;

 

  • особливості протидії кіберзлочинам та організаційно-правові основи кібербезпеки;

 

  • державне управління та управління в правоохоронних органах.

 

Науково-педагогічні працівники кафедри проводять навчальні заняття з курсантами, студентами, слухачами підвищення кваліфікації, спеціалізації з підрозділів кіберполіції, патрульної поліції, слідства та інших, які охоплюють напрями сучасних інформаційних технологій, інформаційного забезпечення діяльності Національної поліції України. При вивченні навчальних дисциплін кафедри здобувачі освіти отримують навичками використання сучасної комп’ютерної техніки, розробки й використання баз даних і систем підтримки прийняття рішень.

 

Кафедра кібербезпеки та інформаційного забезпечення є випускаючою за спеціальністю 124 «Системний аналіз», а також забезпечує підготовку фахівців за спеціальностями 081 «Право», 262 «Правоохоронна діяльність» та 053 «Психологія».

 

Отриманні знання випускники ефективно використовують під час служби в оперативних підрозділах Національної поліції України задіяних у протидії кіберзлочинності.

 

У своїй роботі кафедра постійно підтримує зв'язок з територіальними підрозділами кіберполіції, кримінального аналізу, слідства, активно взаємодіє з управлінням інформаційно-аналітичної підтримки ГУНП в Одеській області.

 

Працівники кафедри залучаються до проведення виїзних занять, підвищення кваліфікації, надання консультацій працівникам поліції, а також залучаються у якості фахівців при проведенні слідчих (розшукових) заходів.

 

Основними напрямами наукової роботи кафедри є:

 

  • використання інформаційних технологій в оперативно-розшуковій та слідчий діяльності;

 

  • розробка політик безпеки для комп’ютерних систем;

 

  • аудит комп’ютерної безпеки організації;

 

  • розробка та реалізація систем захисту інформації;

 

  • організація технічного захисту інформації.

 

На кафедрі постійно проводиться виховна робота зі здобувачами вищої освіти, функціонує науковий гурток «Правоохоронець», де курсанти та студенти виготовляють пристрої в сфері захисту інформації, створюють програми за цим напрямком, беруть участь у наукових конференціях, олімпіадах, конкурсах, що проводяться між вищими навчальними закладами, публікують наукові статті, взаємодіють з працівниками практичних підрозділів з метою узгодження своїх розробок з потребами практичних підрозділів поліції.

 

Працівниками кафедри здійснюється супроводження роботи чотирьох комп’ютерних класів, а також навчально-тренувального центру протидії кіберзлочинності та моніторингу кіберпростору основним напрямом діяльності якого є вивчення питань протидії кіберзлочинності та моніторингу кіберпростору.