Факультет підготовки фахівців для підрозділів кримінальної поліції
Загальна інформація

Факультет підготовки фахівців для підрозділів кримінальної поліції

Основні функції

 

Опер, оперативник, співробітник карного розшуку, гроза злочинців – героїчний образ таких правоохоронців часто зображують у книгах та кіно. Але насправді – це робота для відважних, рішучих та цілеспрямованих людей честі та звитяги.

 

Саме такі хлопці та дівчата навчаються на факультеті підготовки фахівців для підрозділів кримінальної поліції Одеського державного університету внутрішніх справ історія створення якого розпочалася з перших днів існування вишу.

 

Заснований 27 лютого 1922 року як школа з підготовки старших і молодших міліціонерів при Одеській губернській міліції. У 1929 році вперше в Одеській школі міліції була розроблена програма з підготовки агентів карного розшуку зі строком навчання один рік. З 1932 року в створеній школі міліції з підготовки середнього начальницького складу проходили підготовку оперативні уповноважені карного розшуку. У 1952 році школу було реформовано в Одеську спеціальну середню школу міліції, в якій здійснювали підготовку співробітників карного розшуку. 12 грудня 1994 року постановою Кабінету Міністрів України № 818 та наказом МВС України від 20 лютого 1995 року      № 108 на базі училища міліції було створено Одеський інститут внутрішніх справ МВС України, в якому існувало два факультети, одним з яких був саме факультет кримінальної міліції. 

 

07 листопада 2015 року наказом МВС України № 1392 на базі існуючого факультету кримінальної міліції було створено факультет № 1 з підготовки фахівців для підрозділів кримінальної поліції. 11 червня 2019 року наказом МВС України № 479 було створено факультет підготовки фахівців для підрозділів кримінальної поліції.

 

Сьогодні факультет здійснює підготовку кадрів для підрозділів кримінальної поліції Національної поліції України за державним замовленням, а саме: підготовку здобувачів вищої освіти за денною формою навчання на основі повної загальної середньої освіти освітнього ступеня бакалавра за спеціальністю 262 «Правоохоронна діяльність», строк навчання – 3 роки. 

 

Факультет об’єднує чотири кафедри:

 

  • кібербезпеки та інформаційного забезпечення;

 

  • оперативно-розшукової діяльності;

 

  • вогневої підготовки;

 

  • тактико-спеціальної та спеціальної фізичної підготовки.

 

Науково-педагогічний склад має значний досвід у практичній діяльності, адже викладачі неодноразово брали участь у розкритті злочинів, перебуваючи на різних посадах в практичних підрозділах. Багатий емпіричний матеріал трансформовано в унікальні навчальні курси та актуальні наукові дослідження.

 

Працівники кафедри оперативно-розшукової діяльності протягом усього терміну навчання формують у курсантів навички оперативної роботи в практичних підрозділах та специфіку розкриття кримінальних правопорушень різних видів та напрямків.

 

Для навчання та відпочинку на факультеті створено всі належні умови що дозволяють проявляти свої індивідуальні якості як в навчанні, так і в спорті. У курсантів є можливість займатися науковою діяльністю, брати участь у конференціях, всеукраїнських конкурсах наукових робіт.

 

Під керівництвом досвідчених викладачів курсанти наполегливо опановують найсучасніші досягнення юридичної науки та спеціальні дисципліни, навчаються володіти засобами спеціальної техніки та зброєю.

 

Багато випускників факультету успішно захистили кандидатські дисертації. Чимало курсантів факультету займаються творчою діяльністю у колективах університету. На факультеті навчаються майстри спорту, кандидати у майстри спорту, серед яких чемпіони світу, чемпіони міжнародних турнірів, які є членами збірних команд університету з прикладних видів спорту.

 

Головна мета кожного оперуповноваженого – це дотримання законності, чітке виконання своїх функцій та вміння залишатися справедливою, чесною людиною, яка є гідною називати себе українським поліцейським. 

 

Факультет підготовки фахівців для підрозділів кримінальної поліції це: 

 

  • високопрофесійні науково-педагогічні працівники;

 

  • широкі можливості для всебічного розвитку: наукова діяльність, творчість, спорт; 

 

  • дбайливо створені умови для навчання та проживання; 

 

  • стовідсоткове працевлаштування після закінчення навчання. 

 

Саме тому випускники факультету – це кваліфіковані правоохоронці, що забезпечують стабільність і порядок. Вони впевнені, що отриманих знань достатньо для ефективної протидії злочинності, а у складних ситуаціях завжди можна розраховувати на допомогу викладачів та керівництва факультету й університету, адже зв’язок з випускниками постійно підтримується. 

 

Контакти підрозділу:

 

Телефон: (048) 799-50-26 

                 (094) 949-80-26

 

Адреса: Україна, 65014, м. Одеса, пров. Сабанський, 4

 

E-mail: fpfpkp@oduvs.edu.ua