logologo
Культурне життя

Той, хто не знає своєї історії, приречений на забуття

 

В експозиційних залах музею історії Одеського державного університету внутрішніх справ представлені різні віхи історії виникнення, розвитку та сучасного становлення Одеської області та Одеського державного університету внутрішніх справ. Це справжнє місце збереження пам’яті, яке опікується минулим та сьогоденням не тільки університету, але й регіону.

 

Професійно оформлені експонати забезпечують роботу музею як потужного простору з виховання та становлення дітей і молоді регіону. Музей постійно відвідують не тільки здобувачі освтіи та співробітники ОДУВС,  він є популярним також серед учнів одеських шкіл, будинків дитини, центрів соціально-психологічної реабілітації дітей Одеської області та інших регіонів України. Із задоволенням учні та вихованці закладів освіти приводять до музею своїх товаришів та батьків. Тут на них чекає досить захоплююча розповідь про історію розвитку та досягнення поліції Одещини з моменту її створення до сьогодення. Також, у приміщенні музею історії університету проводяться тематичні зустрічі, акції, зокрема присвячені важливим в історії України подіям та періодам. 

 

Музей має два зали, в яких більше 1000 експонатів. 

 

В інтер’єрі музею є оглядові експонати. Серед них – зразки форменого одягу працівників міліції різних часів, холодна і вогнепальна зброя, нагороди та інші оригінали документів працівників і службовців навчального закладу. Також виставлена велика кількість різноманітних видів саморобної зброї, яка була вилучена у злочинців у ході оперативно-розшукової діяльності одеської міліції. Стенди музею заповнені подарунками зарубіжних делегацій, почесних гостей і випускників університету.

 

Музей історії університету має декілька основних розділів:

 

  • вагомі історичні періоди та події  у розвитку Одеської області;

 

  • про козацтво в Одеському регіоні;

 

  • становлення та розвиток правоохоронної системи в Одеській області;

 

  • експозиції, присвячені трагічним періодам в історії України, зокрема Голодомору, Чорнобильської катастрофи, героїчним діям українців під час Революції Гідності та спротиву окупації Криму;

 

  • про міжнародну діяльність колективу університету та міжнародні партнерські зв’язки;  

 

  • про внесок колективу університету на шляху до Перемоги України в період російсько-української війни;

 

  • про сучасні досягнення, структуру Одеського державного університету внутрішніх справ 

 

У серпні 2023 року в університеті відбулось відкриття оновленої експозиції Музею історії Одеського державного університету внутрішніх справ, завдяки чому відвідувачі зможуть дізнатись більше нової та цікавої інформації, подивитись на оновлені експонати, почути звучання воєнних патефонів та насолодитися переглядом відео про університет та про важливі періоди розвитку Одеської області.

 

Музей історії університету дійсно є провідником кращих традицій – потужним простором щодо виховання і становлення дітей і молоді як гідних громадян України, здатними виконувати священний обов’язок перед українським народом. І його варто відвідати усім зацікавленим. Чекаємо на вас!