Музей

Той, хто не знає своєї історії, приречений на забуття

В експозиційних залах музею історії Одеського державного університету внутрішніх справ представлені різні віхи історії виникнення, розвитку та сучасного становлення Одеського державного університету внутрішніх справ. Це справжнє місце збереження пам’яті, яке опікується минулим та сьогоденням університету.

untitled-1Професійно оформлені експонати забезпечують музей повноцінним життям. Музей постійно відвідують не тільки вихованці та співробітники ОДУВС,  він є популярним також серед учнів одеських шкіл. Вони із задоволенням приводять до музею своїх товаришів та батьків. Тут на них чекає досить захоплююча розповідь про історію розвитку та досягнення міліції Одещини з моменту її створення до сьогодення. Також, у приміщенні музею історії університету проводяться тематичні зустрічі.

Музей має два зали, в яких більше 1000 експонатів.untitled-12

В інтер’єрі музею є оглядові експонати. Серед них – зразки форменого одягу працівників міліції різних часів, холодна і вогнепальна зброя, нагороди та інші оригінали документів працівників і службовців навчального закладу. Також виставлена велика кількість різноманітних видів саморобної зброї, яка була вилучена у злочинців у ході оперативно-розшукової діяльності одеської міліції. Стенди музею заповнені подарунками зарубіжних делегацій, почесних гостей і випускників університету.

Музей має декілька основних розділів:

  • Створення спеціальних Одеських курсів міліцейського складу, які були реорганізовані в школу міліції;
  • Друга світова війна, героїчна оборона Одеси та участь особового складу Одеської школи міліції в захисті міста;
  • Навчальний заклад післявоєнних часів;
  • Одеська спеціальна середня школа міліції за радянських часів;
  • Період незалежності України (від Одеського училища міліції до Одеського державного університету внутрішніх справ);
  • Університет сьогодні. untitled-13

29 травня 2020 року в університеті відбулось відкриття оновленої експозиції Музею історії Одеського державного університету внутрішніх справ, завдяки чому відвідувачі зможуть дізнатись більше нової та цікавої інформації, подивитись на оновлені експонати, почути звучання воєнних патефонів та насолодитися переглядом відео про університет.

Музей історії університету дійсно є провідником кращих традицій – вихователем молодих офіцерів гідними громадянами своєї Батьківщини, здатними виконувати священний обов’язок перед своїм народом. І його варто відвідати усім, хто тут навчався, навчається зараз чи планує навчатися у майбутньому. Тож двері музею завжди відчинені для всіх бажаючих.

muzej22-min muzej10-min
muzej12-min muzej9-min