• Українська
  • English
×

Всеукраїнський круглий стіл «Вплив інтернет-мережі на психіку дітей та молоді-виклик сьогодення»

dsc_026027 березня 2017 року в Одеському державному університеті внутрішніх справ відбулося засідання Всеукраїнського круглого столу «Вплив інтернет-мережі на психіку дітей та молоді – виклик сьогодення».

dsc_0297Метою проведення круглого столу є вивчення бачених викликів, привернення уваги батьків, дітей, молоді, органів влади та громадськості до потенційних загроз інтернет-простору, узагальнення наукового та практичного досвіду для комплексної протидії.

До участі були запрошені вчені, аспіранти, ад’юнкти, магістри, практичні працівники правоохоронних та контролюючих органів, громадські діячі, працівники системи освіти, які здійснюють науковий пошук за напрямом роботи чи цікавляться тематикою заходу.

dsc_0255Відкрив захід ректор університету доктор юридичних наук генерал поліції третього рангу Іван Катеринчук, який привітав учасників круглого столу та зазначив, що стрімкий розвиток інформаційних технологій змусив сучасне покоління дітей і молоді зіткнутися з принципово новими викликами, які потребують негайного вирішення, серед них: небажаний контент, у вигляді порнографії, сцен насильства та жорстокості, а також відкриті, приховані та замасковані суїцидальні захоплення, на кшталт квест-ігор «Синій кит», «Тихий дім» та «Білий ведмідь».

dsc_0284Ректор наголосив на тому, що інформаційна безпека дітей і забезпечення гармонійного розвитку молодого покоління вимагає мінімізації всіх негативних факторів, пов’язаних з користуванням Інтернет-ресурсами. Своєчасне комплексне реагування держави та суспільства на вказані загрози дозволить сформувати у дітей адекватні позитивні уявлення про навколишній світ і людину; відповідальність за своє життя, здоров’я та долю; засвоєння загальноприйнятої системи цінностей; задоволення і розвиток пізнавальних потреб дитини та молоді.

«Сподіваюсь, що комплексний підхід до розгляду актуальних питань психології, телекомунікаційних технологій, кібербезпеки, кримінального права, кримінології, якісно нові погляди на симбіоз науки і практики дадуть позитивні результати в оптимізації та удосконаленні протидії небажаному впливу на психіку дітей та молоді, що вчиняється за допомогою Інтернет-мережі. Впевнений, що круглий стіл буде продовженням теоретико-прикладних дискусій щодо забезпечення інформаційної безпеки дітей та молоді України», – додав Іван Катеринчук.

Далі слово для виступу було надано завідувачу кафедри кібербезпеки та інформаційного забезпечення Одеського державного університету внутрішніх справ кандидату юридичних наук Карену Ісмайлову, який поділився своїми думками з приводу заходів виявлення шкідливого для дітей контенту та заходів щодо недопущення його поширення.

dsc_0287Професор кафедри психології та педагогіки ОДУВС доктор психологічних наук Сергій Яковенко ознайомив учасників круглого столу з уявленням неповнолітніх про смерть і сенс буття як психологічних чинників зростання небезпеки самогубств.

dsc_0306Під час проведення круглого столу дискусія проходила за такими напрямами, як: «Інтернет-ресурси як засіб розповсюдження шкідливого контенту», «Психологічні аспекти впливу інтернет-мережі на формування суїцидальних проявів у дітей та молоді», «Віктимологічна профілактика суїциду дітей та молоді», «Правові проблеми кримінальної відповідальності за доведення до самогубства», «Взаємодія органів публічної адміністрації та громадськості щодо формування стійкості дітей та молоді до негативного впливу шкідливого контенту».

За підсумками роботи круглого столу опубліковано збірник тез, у якому висвітлено результати досліджень та пропозиції учасників даного заходу.

Перейти до вмісту