• Українська
  • English
×

В університеті відбулось засідання круглого столу «Мова і право»

09 листопада 2017 року в Одеському державному університеті внутрішніх справ відбулося засідання студентсько-курсантського круглого столу за темою «Мова і право», присвячене Дню української писемності та мови.

У науковому заході взяли участь магістри, студенти та курсанти університету, які здійснюють науковий пошук за напрямами роботи круглого столу, а також їх наукові керівники.

Відкрила захід професор кафедри українознавства Одеського державного університету внутрішніх справ кандидат педагогічних наук, доцент Євгенія Тягнирядно, яка привітала учасників круглого столу з Днем української писемності та мови, зазначивши, що мова і професія – немов партнери, які не можуть існувати один без одного, бо обидва покликані обслуговувати потреби суспільства, окремих груп його і кожної людини.

Мова з багатьма її функціями (комунікативною, номінативною, культуроносною, мислетворчою та ін.) забезпечує належний рівень грамотності носіїв певної професії, формує їх уміння спілкуватися у всіх сферах комунікації – в ділових відносинах, у науці, в освіті, культурі, економіці тощо.

Знати мову професії – це вільно володіти багатим лексичним матеріалом з фаху, якого набувають студенти у вищих навчальних закладах. Знати мову професії – це значить дотримувати граматичних, лексичних, стилістичних, акцентологічних норм професійного спілкування. Професія юриста ставить вимоги до забезпечення її термінологією, з перевагою не іншомовних, а власне українських слів, зрозумілих, доступних для всіх, хто працює в цій галузі.

“Знання мови професії підвищує ефективність праці, продуктивність виробництва, допомагає краще орієнтуватися в безпосередніх ділових відносинах», – зазначила Євгенія Тягнирядно.

У ході роботи круглого столу учасники представили доповіді на теми: «Методика дистанційного навчання латинської мови для студентів-юристів», «Комунікативна професіограма юриста», «Українська термінологія в професійному спілкуванні», «Правовий статус української мови та її розвиток», «Формування та розвиток української мови», «Мовний аспект у формуванні особистості правоохоронця» тощо.

Обговорення проходило у наступних напрямах: актуальні проблеми української термінології; культура професійного мовлення; правовий статус мови в Україні.

Подібні заходи є досить важливими для нашого закладу вищої освіти, адже вони надають неоціненний досвід для тих, хто тільки навчається.

Перейти до вмісту