• Українська
  • English
×

В ОДУВС презентували Стратегію деокупації Донбасу «Механізм малих кроків»

Сьогодні, 4 липня, на базі Одеського державного університету внутрішніх справ радник міністра та координатор робочої групи з питань деокупації Донбасу Іван Варченко презентував Стратегію відновлення цілісності України «Механізм малих кроків». На заході були присутні представники Держприкордонслужби, Міграційної служби, Національної поліції, представники громади та засоби масової інформації.

????????????????????????????????????????????????????????????????????????Радник міністра заявив, що повернення окупованих територій ‑ це шлях компромісу, коли миротворчі місії поєднуються з військовими діями.

«Україна зацікавлена в зменшені втрати. Звісно, що кожен українець хоче якомога скоріше повернути Крим та Донбас. Тому, ми пропонуємо ‑ перший план деокупації Донбасу. Перший план ‑ де Україна пропонує реальні кроки повернення наших територій» ‑ сказав Іван Варченко.

Радник міністра зазначив, що Мінські угоди допомогли стабілізувати ситуацію на фронті, але вони не дають відповіді на основне запитання ‑ як вирішити конфлікт.

«Стратегія деокупації Донбасу «Механізм малих кроків» дає можливість Україні стати суб’єктом справи та самій вирішувати подальшу долю своїх територій. Ми заявляємо міжнародним партнерам ‑ нам не важливий формат переговорів, нам важливе повернення наших територій. Ми повинні повернути перемогу до порядку денного нашої країни» ‑ наголосив він.

????????????????????????????????????dsc_0166Іван Варченко зауважив, що першочергово необхідно сформувати правове поле для врегулювання конфлікту.

«Нам необхідно підготувати два закони «про амністію» та «про колаборантів» і чітко виокремити тих, в кого руки в крові й тих, хто став заручниками ситуації. Наступним кроком реалізації нашої програми стане розробка комунікаційної Стратегії, щоб на кожному етапі інформувати населення на окупованих територіях про наші наміри та отримувати зворотний зв’язок. Ми маємо дати посил мирним громадянам ‑ ви зможете продовжити нормальне життя, отримувати пенсію, вчити дітей. І останній етап ‑ це введення міжнародної миротворчої місії», ‑ наголосив радник.

????????????????????????????????????????????????????????????????????????Іван Варченко пояснив, що після підготовчого етапу прийде фаза деокупації. При чому, першочергово вибирається й узгоджується окрема ділянка (район) окупованих територій Донбасу, на якому супротивні військові формування відводяться за обумовлену лінію ‑ створюється демілітаризована зона безпеки.

«Спеціальна міжнародна миротворча місія й Державна прикордонна служба України беруть під свій контроль зазначену ділянку території та її межі. У межах звільненої території силами органів юстиції України проводиться підготовка до виборчого процесу з подальшим проведенням місцевих виборів відповідно до українського законодавства. Лише так» ‑ наголосив він.

????????????????????????????????????????????????????????????????????????Іван Варченко зазначив, що наступним кроком стануть питання реінтеграції: відновлення інфраструктури, усунення техногенних і екологічних ризиків, запуск програми відновлення і перевірки документів, повернення вимушено переміщених осіб.

Радник міністра наголосив, що Стратегія відновлення територіальної цілісності та деокупації Донбасу «Механізм малих кроків» принесе реальне припинення бойових дій, можливість обрання легальних органів влади та відновлення українських територій.

Присутні обговорили всі сторони Стратегії та провели жваву дискусію.

За матеріалами МВС України

????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????dsc_0271_-3????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

 

 

Перейти до вмісту