• Українська
  • English
×

Участь представниці ОДУВС у прес-конференції «Локалізація національного плану дій на виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325»

25 жовтня 2017 року відбулася прес-конференція «Локалізація національного плану дій на виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325», у якій взяла участь керівниця Центру Гендерної освіти Одеського державного університету внутрішніх справ кандидат юридичних наук Олена Ковальова. Метою конференції є підвищення ролі жінок у забезпеченні миру та безпеки в Одеській області.

viber-imagezМинуло 17 років з дати прийняття Резолюції Ради Безпеки ООН № 1З25, яка звертає увагу на наслідки збройних конфліктів для жінок, визнає важливість рівноправної і всебічної участі жінок у підтримці та зміцненні миру і безпеки. а також необхідності посилення захисту жінок, дівчат та забезпечення їх прав.

Резолюція 1325 (2000), прийнята Радою Безпеки ООН на її 4213-му засіданні 31 жовтня 2000 року. Ефективне виконання Національного плану можливе тільки за активної участі громадянського суспільства у просуванні участі жінок в усі сфери, які стосуються миру, безпеки і конфлікту. а також відповідальної позиції органів влади щодо виконання плану.

24 лютого 2016 року у результаті плідної співпраці Міністерства соціальної політики та жіночих громадських організацій урядом України було затверджено Національний план дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН № 1325 “Жінки, мир, безпека” на період до 2020 року.

Національний план дій «Жінки, мир, безпека» має сприяти стабільному миру, розв`язанню конфліктів, активізації участі жінок у миротворчих процесах, забезпеченню захисту жінок та дівчат, які постраждали внаслідок конфлікту, а також запобіганню та протидії гендерно-зумовленому насильству.

Наразі у ході сьогоднішньої конференції керівниця Центру Гендерної освіти ОДУВС Олена Ковальова презентувала посібник для спеціалістів, які працюють у сфері протидії гендерному насильству та надання допомоги постраждалим жінкам «Що таке гендерне насильство? Просто про складне», розроблений в рамках проекту «Локалізація національного плану дій на виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325».

Перейти до вмісту