• Українська
  • English
×

Участь представниці ОДУВС у Підсумковій робочій зустрічі з питань протидії ВІЛ-інфекції та діяльності правоохоронних органів

Завідувач кафедри адміністративного права та адміністративного процесу Одеського державного університету внутрішніх справ Ковальова О.В. на запрошення Програмного офісу в Україні Управління ООН з наркотиків взяла участь у Підсумковій робочій зустрічі з питань протидії ВІЛ-інфекції та діяльності правоохоронних органів, що відбувалась в м. Києві.

3-01Під час зустрічі були презентовані результати пілотного впровадження механізмів перенаправлення поліцією споживачів наркотиків на отримання послуг з лікування та профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу у містах Києві, Харкові та Полтаві. У рамках заходу було обговорено актуальні питання щодо ролі Національної поліції України та інших підрозділів МВС України у профілактиці ВІЛ/СНІД серед вразливих категорій населення, взаємодії з медичними установами та громадськими організаціями тощо.

3-02Всім учасникам було надано методичні, відео- та інформаційні матеріали, розроблені в рамках проекту HIV-PLEDGE для підвищення рівня знань курсантів  ВНЗ системи МВС, а також діючих офіцерів поліції, з питань ВІЛ-інфекції, ролі поліції у протидії ВІЛ та інших соціально небезпечних захворювань. Отримані під час зустрічі матеріали були передані загальній бібліотеці Одеського державного університету внутрішніх справ та широко використовуються під час викладання тем з питань прав людини, ролі поліції у зміцненні громадського здоров’я та покращенні доступу груп ризику до програм з лікування та профілактики ВІЛ, 3-03а також з питань зниження професійних ризиків працівників поліції, пов’язаних з ВІЛ-інфекцією та іншими соціально небезпечними захворюваннями.

За результатами зустрічі було ухвалено резолюцію, згідно з якою учасники Підсумкової робочої зустрічі для посилення взаємодії між правоохоронними органами, сектором охорони здоров’я та організаціями громадянського суспільства в сфері протидії ВІЛ-інфекції серед людей, які вживають ін’єкційні наркотики, визнали, що вживання ін’єкційних наркотиків залишається рушійною силою епідемії ВІЛ-інфекції в Україні та підкреслили важливу роль поліції в реалізації національної відповіді на епідемію ВІЛ-інфекції серед вразливих груп, в тому числі людей, які вживають ін’єкційні наркотики, а також сформулювали рекомендації Міністерству внутрішніх справ України та Національній поліції України.

Перейти до вмісту