• Українська
  • English
×

Науковий семінар кафедри соціально-економічних дисциплін

Сьогодні, 16 березня, на кафедрі соціально-економічних дисциплін за участі ад’юнктів університету відбувся науковий семінар з теми «Булінг як соціальне явище».

photo5368428500178022635Завідувачка кафедри доктор філософських наук, професор Оксана Надибська зауважила, що проблема булінгу вже не одне десятиліття знаходиться у фокусі уваги психологів, педагогів, соціологів та філософів. Однак вона досі залишається не вирішеною, а із розвитком цифрових технологій, зокрема поширенням соціальних мереж, здобуває нові виміри і загрози. Для ефективної профілактики булінгу важливо з’ясувати природу даного феномену, збагнути його передумови та причини.

В ході обговорення було зазначено, що профілактика булінгу – це складне комплексне завдання, вирішення якого покладається на педагогів, психологів, правоохоронців, філософів та соціологів. Не менш важлива роль у цьому процесі відводиться безпосередньо учням та їх батькам. Важливою є виховна робота, спрямована на формування у школярів духовних цінностей та підвищення рівня толерантності у суспільстві в цілому. Необхідною також є просвітницька діяльність, присвячена питанням безпечної інтернет-комунікації та роз’яснення психологічних та правових наслідків кібербулінгу.

Перейти до вмісту