• Українська
  • English
×

Міжвузівське відкрите засідання наукових курсантсько-студентських гуртків в ОДУВС

25 жовтня 2017 року в Одеському державному університеті внутрішніх справ  відбулось міжвузівське відкрите засідання наукових курсантсько-студентських гуртків «Соціальні та морально-етичні засади правоохоронної діяльності» і «Фортеця Права «Arce Legis», за участі магістрів судномеханічного факультету НУ «Одеська морська академія».

Засідання проходило у форматі Філософської кав’ярні, де темою дискусії було обрано «ООН в умовах цивілізаційних викликів сьогодення».

На початку заходу усіх присутніх привітав перший проректор університету кандидат юридичних наук, доцент полковник поліції Сергій Албул та побажав учасникам гуртків плідної праці впродовж засідання і наступних зустрічей.

Далі слово для виступу було надано завідувачу кафедри філософії та соціально-гуманітарних дисциплін доктору філософських наук, професору Оксані Надибській, яка зазначила: «Ми зібралися з приводу того, що 24 жовтня світова спільнота відзначала День Організації Об’єднаних Націй. Саме цього дня у 1945 році набрав чинності Статут ООН, який був підписаний у червні 1945 року в Сан-Франциско. Цей день є офіційним днем, коли держави-члени ООН, упродовж тижня з 20 по 26 жовтня, традиційно проводять різні заходи – зустрічі, дискусії, виставки, присвячені цілям та досягненням  Організації».

«Ми теж приєднались до цих заходів, оскільки Україна – одна з держав засновниць ООН й сьогодні є однією із 193 держав-членів ООН. Тому темою нашої сьогоднішньої дискусії є «ООН в умовах цивілізаційних викликів сьогодення». Організація Об’єднаних Націй – це міжнародна організація, діяльність якої спрямована на підтримання миру та безпеки. Фундаментальними принципами організації є суверенна рівність держав, невтручання у їхні внутрішні справи, розв’язування суперечностей мирним шляхом, дотримання державами міжнародних зобов’язань. Але сьогодні, активно, навіть гостро, обговорюється проблема дотримання принципів Статуту ООН. Тому сьогодні ми будемо говорити про ефективність Ради безпеки ООН в контексті українського питання», – відмітила Оксана Надибська.

Основними дискусійними платформами заходу було виокремлено наступні: «Ефективність Ради безпеки ООН в контексті українського питання» та «Сучасні механізми протидії дискримінації: міф чи реальність».

Предметом дискусії під час першої дискусійної платформи стало питання реформування одного з ключових органів Організації Об’єднаних Націй – Ради Безпеки. Актуальність даної проблеми опосередкована безпрецедентними викликами міжнародній системі, її безпеці, а відтак і сьогоденному глобальному порядку. Неспроможність ООН, як найвпливовішого глобального інституту у сфері міжнародної безпеки, зупинити зміну європейських кордонів у ХХІ ст. мобілізувало курсантсько-студентські кола до обговорення однієї з найважливіших проблем світового порядку денного.

Під час другої дискусійної платформи «Сучасні механізми протидії дискримінації: міф чи реальність» учасники та учасниці мали нагоду обговорити сутність та види дискримінації, визначити нагальні для України проблеми у цій сфері та з’ясувати, чи існує наразі ефективний механізм протидії дискримінації, і яка роль кожного з нас в його реалізації. Особлива увага була звернена на дискримінацію за ознакою статі, в рамках обговорення якої зроблено акцент на необхідності та можливих шляхах протидії сексистським проявам в мові та рекламі.

Крім того, увага та інтерес присутніх були прикуті до дискримінації, яка обумовлена сучасними реаліями проведення в Україні АТО, а саме: дискримінації, з якою стикаються особи, які отримали інвалідність під час участі в антитерористичній операції. Сподіваємось, що підняті під час дискусії вкрай актуальні питання спонукають учасників до подальшого дослідження проблеми дискримінації в Україні та пошуку ефективного механізму її протидії.

Перейти до вмісту