Інститут права та безпеки
Про інститут

Інститут права та безпеки

Інститут права та безпеки Одеського державного університету внутрішніх справ створено наказом МВС України від 22 листопада 2022 року № 763 та наказом ОДУВС від 29 листопада 2022 року № 596 після реорганізації навчально-наукового інституту права та кібербезпеки Одеського державного університету внутрішніх справ. 

 

З 2 січня 2023 року інститут права та безпеки очолює доктор юридичних наук, професор Андрій Бабенко. Під його керівництвом здійснюється надання високоякісних освітніх послуг, які відповідають вимогам Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти та потребам ринку працю. Організація освітнього процесу, наукової і методичної діяльності, культурно-масової роботи та дозвілля студентів здійснюється колективом досвідчених фахівців у складі заступника директора – к.ю.н., доцента Ірини Риженко, завідувача відділення підготовки студентів денної форми навчання інституту права та безпеки – к.ю.н. Марини Клейман.  

 

В інституті працюють: методисти денної форми навчання – Оксана Байдан, Інна Войтенко; методисти заочної форми навчання – Вікторія Морозан, Олександра Мартиненко, Юлія Делічебан; інспектори – Анастасія Вахерлон, Аліна Тараненко, Павло Мариніч.

 

Інститут права та безпеки  забезпечує надання високоякісних освітніх послуг в умовах сучасних викликів, суворе дотримання академічної доброчесності, розвиток матеріально-технічної бази, розширення баз практичної підготовки здобувачів вищої освіти, сприяння працевлаштуванню випускників, залучення до навчального процесу найкращих професіоналів-практиків, та розвиток інтелектуальних, творчих і фізичних здібностей студентів, які здатні до ефективної професійної діяльності на користь суспільству.

 

Структурно інститут права та безпеки складається з трьох відділень:

 

  • Відділення підготовки студентів денної форми навчання;

 

  • Відділення підготовки студентів заочної форми навчання;

 

  • Навчально-методичного відділення.

 

Інститут права та безпеки є багатопрофільним структурним підрозділом Одеського державного університету внутрішніх справ, який виконує функцію підготовки здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти за наступними спеціальностями:

 

  • 053 Психологія;

 

  • 081 Право;

 

  • 124 Системний аналіз;

 

  • 262 Правоохоронна діяльність. 

 

До складу інституту права та безпеки входять три провідні кафедри:

 

  • Кафедра державно-правових дисциплін;

 

  • Кафедра конституційного та міжнародного права;

 

  • Кафедра трудового, земельного та господарського права. 

 

Завідувачами та співробітниками кафедр є фахівці з багаторічним досвідом наукової, навчально-методичної та організаційної роботи. 

 

На сьогодні в Інституті навчаються понад 2500 студентів за різними формами навчання (денна та заочна) та різноманітними Освітньо-професійними програмами. Особливість навчання в інституті обумовлюється тим, що програми підготовки фахівців поєднують у собі кращі вітчизняні практики, а також відповідні навчальні дисципліни європейських та американських моделей правничих шкіл. В інституті навчання спрямоване на використання теорії та практики. Проведення семінарів, практичних занять, тренінгів, бінарних лекцій здійснюється провідними фахівцями з багатим практичним досвідом; із залученням відомих адвокатів, діючих суддів, поліцейських, нотаріусів та інших досвідчених фахівців – представників державних та правоохоронних органів. Велика увага приділяється розвитку наукових ініціатив у здобувачів вищої освіти. Це досягається завдяки участі у міжнародних та всеукраїнських конкурсах, конференціях, турнірах.

 

В інституті є можливість отримувати дипломи провідних європейських закладів вищої освіти. Це досягається шляхом участі студентів у програмах подвійних дипломів (Вільний університет Вісмар (Німеччина), Академія ВСБ (Республіка Польща) тощо.

 

В інституті забезпечується проходження практики у різноманітних державних, судових та правоохоронних органах.  (Національна поліція України, Державне бюро розслідування, Суди, Адвокатура, Нотаріат, Головне територіальне управління юстиції та ін.), а також на різних державних і комерційних підприємствах та кампаніях (більше 100 баз практики) з можливістю подальшого працевлаштування.

 

Інститут активно підтримує міжвузівські зв’язки з закладами вищої освіти системи МВС та МОН, науково-дослідними установами України. Також займається розвитком міжнародних зв’язків і співробітництвом, яке здійснюється у контексті інтеграції до світового і європейського освітнього середовища. 

 

Сьогодні в інституті права та безпеки активно розвивається студентське самоврядування. Студенти виступають активними ініціаторами організації навчальних, спортивних, культурно-масових, благодійних та розважальних заходів. Здобувачі вищої освіти Інституту є переможцями міжвузівських, регіональних та загальнодержавних змагань з різних видів спорту (бокс, самбо, волейбол, футбол тощо)

 

Підготовка, організація та реалізація освітніх програм супроводжується культурними, спортивними естетичними і т.д. заходами і сприяє формуванню теплої дружньої атмосфери та забезпечує справжнє студентське життя.

 

Наші випускники демонструють високі професійні досягнення, діляться цікавими кар’єрними історіями, а на запитання: «Хто ж він – студент інституту права та безпеки ОДУВС?» з посмішкою відповідають:

 

«Студент інституту права та безпеки ОДУВС – це лідер, людина успіху та кар’єрного зростання, здатна обирати цілі і знаходити шляхи їх вирішення». Вважає Ігор Федорончук – доктор філософії, відомий громадський та політичний діяч, співзасновник адвокатського об’єднання «Лоялті» (випускник Інституту 2010 року; випускник докторантури та аспірантури 2024 року).

 

«Студент інституту права та безпеки ОДУВС – це боєць, здатний ставити і досягати високі професійні цілі». Зазначає Андрій Врона – адвокат, керуючий партнер Адвокатського об’єднання «Аврон» (випускник 2015 року).

 

«Студент інституту права та безпеки ОДУВС – це відкритий до нових знань мрійник, вірний професійній мрії і здатний піднятись до зірок». Стверджує Валентина Слободянюк – підполковник поліції, до 2020 року начальник відділу правового забезпечення Управління патрульної поліції в Одеській області, адвокат (випускниця 2010 року).

 

«Студент інституту права та безпеки ОДУВС – це людина розумна, але цікава, хитра, але чесна, переконлива, але тактовна, ділова, але професійна». Левон Тарасян – старший керуючий менеджер Rothschild&Co (Франція) (випускник 2014 року).

 

«Студент інституту права та безпеки ОДУВС – це майбутнє України, це високоякісний юрист з принциповими позиціями в правовій спільноті». Стверджує Альона Кирилюк – прокурор Одеської міської прокуратури №2 (випускниця 2012 року).

 

«Студент інституту права та безпеки ОДУВС – це людина, для якої не існує безвихідних ситуацій, непідйомної ваги та нездоланних висот». Вважає Тетяна Бродецька – шестикратна чемпіонка світу з пауерліфтингу (випускниця 2017 року).

 

«Студент інституту права та безпеки ОДУВС – це особистість, яка спроможна пізнавати, досліджувати, спостерігати, товаришувати та завжди готова для цього використовувати когнітивні, креативні, творчі вміння та здібності». Зазначає Ольга Пасько – кандидат юридичних наук, професор кафедри психології та педагогіки ОДУВС (випускниця 2007 року).


Контакти:

адреса: м. Одеса, вул. Успенська, 1                            

тел: 048 799-50-27, (094) 949-80-27                                    

E-mail: nnipkb@oduvs.edu.ua