Кафедра кримінально-правових дисциплін
Сучасна історія кафедри починається з серпня 2024 року – часу реформування Інституту права та безпеки ОДУВС. З самого початку формування, кафедру очолив доктор юридичних наук, професор Андрій Бабенко. Він став її першим завідувачем.
Вже с початку створення, кафедра трансформувалася у потужний науково-педагогічний колектив, якій займає особливе місце в системі професійно-правової освіти Університету. Кафедра є провідною у підготовці здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського), другого (магістерського), та третього (доктор філософії) рівнів.
Метою діяльності кафедри є високопрофесійна підготовка бакалаврів, магістрів, ад’юнктів, аспірантів та докторантів.
Основними напрямами діяльності кафедри є:
- реалізація освітньо-професійних програм, навчальних планів підготовки, перепідготовки й підвищення кваліфікації фахівців;
- впровадження в межах компетенції кафедри міжнародних та національних стандартів забезпечення якості вищої освіти;
- організація і здійснення на належному науковому і методичному рівнях освітнього процесу, впровадження сучасних інноваційних технологій навчання;
- підготовка й систематичне оновлення методичного забезпечення освітньої діяльності з навчальних дисциплін, що викладаються кафедрою;
- здійснення науково-дослідної роботи, залучення до неї здобувачів вищої освіти;
- залучення провідних вчених, спеціалістів Національної поліції України та інших правоохоронних органів, державних та громадських організацій до проведення занять, контролю знань здобувачів вищої освіти;
- збереження та вдосконалення матеріально-технічної бази кафедри й університету;
- реалізація положень Антикорупційної програми ОДУВС та дотримання антикорупційного законодавства;
- контроль і діагностика рівня знань.
Кафедра проводить освітню діяльність, спрямовану на підготовку фахівців за освітньо-професійними програмами першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти з галузі знань 08 Право, спеціальності 081 «Право» та галузі знань 26 Цивільна безпека, спеціальності 262 «Правоохоронна діяльність».
Випускники після закінчення навчання зможуть працевлаштовуються у відповідних підрозділах Національної поліції України на посадах слідчого Національної поліції України, оперуповноваженого карного розшуку, дільничного інспектора Національної поліції України та оперуповноваженого Департаменту стратегічних розслідувань тощо.
Кадровий склад кафедри. Сучасний склад кафедри – це колектив спеціалістів, більшість з яких мають багаторічний досвід практичної та наукової роботи. Переважна більшість членів кафедри мають науковий ступінь за спеціальністю 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право та вчені звання відповідно та 12.00.09 — кримінальний процес та криміналістика; судова експертиза; оперативно-розшукова діяльність.
На сьогодні на кафедрі працює: Один Заслужений юрист України, п’ять докторів юридичних наук, сім професорів, шість кандидатів юридичних наук (докторів філософії).
Гасло кафедри: «Dimidium facti qui coepit habet. Sapěre aude, incipe!». Той, хто розпочав, уже пів справи завершив. Виріши бути мудрим, розпочинай!