Інститут права та безпеки
Про інститут

Інститут права та безпеки

 

Інститут права та безпеки є багатопрофільним структурним підрозділом Одеського державного університету внутрішніх справ, який створено наказом МВС України від 22 листопада 2022 року № 763 в результаті реорганізації навчально-наукового інституту права та кібербезпеки та виконує функцію підготовки здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти за такими спеціальностями: 053 «Психологія», 081 «Право», 124 «Системний аналіз», 262 «Правоохоронна діяльність» як за денною, так і заочною формами навчання. 

 

Керівництво інституту:

 

Тимчасово виконуючий обов’язки директора інституту – кандидат психологічних наук Едуард Лебединський;

Заступник директора інституту – кандидат юридичних наук, доцент Ірина Риженко.

 

Структура інституту:

 

  • організаційно-аналітичне відділення; 

 

  • кафедра адміністративно-правових дисциплін;

 

  • кафедра державно-правових дисциплін;

 

  • кафедра кримінально-правових дисциплін; 

 

  • кафедра професійних та спеціальних дисциплін; 

 

  • кафедра цивільно-правових дисциплін.

 

Організація освітнього процесу у відділенні  здійснюється колективом досвідчених фахівців у складі: завідувача відділення організаційно-аналітичного забезпечення інституту права та безпеки, 3 провідних фахівців та 3 фахівців. 

 

Кафедри мають потужний науково-педагогічний потенціал, основу якого становлять: 10 докторів юридичних наук, 1 доктор наук з державного управління, 31 кандидат юридичних наук, 1 кандидат історичних наук, 1 кандидат філософських наук, 2 кандидати педагогічних наук, 1 кандидат політичних наук, 4 доктори  філософії, із яких 13 науковців мають вчене звання професора, 29 – доцента, 1 старший науковий співробітник. 

 

Інститут забезпечує надання високоякісних освітніх послуг в умовах сучасних викликів, неухильне дотримання академічної доброчесності, розвиток матеріально-технічної бази, розширення баз практичної підготовки, сприяє працевлаштуванню випускників, залучає до освітнього процесу найкращих професіоналів-практиків.

 

На сьогодні в інституті навчаються понад 1800 студентів за різними формами навчання (денна та заочна) та різноманітними освітньо-професійними програмами. 

 

Освітньо-професійні програми за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти: «Право», «Правоохоронна діяльність», «Психологія (психолог ювенальної превенції)». 

 

Освітньо-професійні програми за другим (магістерським) рівнем вищої освіти: «Право», «Правоохоронна діяльність», «Психологія», «Кримінальний аналіз».

 

Особливість навчання в інституті обумовлюється тим, що програми підготовки фахівців поєднують у собі кращі вітчизняні та європейські  практики. Навчання спрямоване на поєднанні теорії та практики. Проведення семінарів, практичних занять, тренінгів, бінарних занять здійснюється провідними фахівцями з багатим практичним досвідом, із залученням відомих адвокатів, діючих суддів, поліцейських, нотаріусів та інших досвідчених фахівців – представників державних та правоохоронних органів. Велика увага приділяється розвитку наукових ініціатив у здобувачів вищої освіти. Це досягається завдяки участі у міжнародних та всеукраїнських конкурсах, конференціях, турнірах, функціонуванню наукових гуртків на кожній кафедрі.

 

Завдяки міжнародній академічній мобільності студенти мають можливість отримувати дипломи європейського зразка. Для другого (магістерського) рівня вищої освіти в університеті успішно функціонує програма подвійних дипломів, на якій здобувачі вищої освіти після проходження дистанційного навчання можуть отримати диплом від Університету прикладних наук, технологій, бізнесу і дизайну (Вісмар, Німеччина).

 

 Навчання відбувається у сучасних аудиторіях, обладнаних новітніми технічними засобами навчання. Практичні навички здобувачами вищої освіти відпрацьовуються на спеціалізованих полігонах, таких як:

 

  • спеціалізований навчальний полігон  «Інтерактивна класна кімната з питань запобігання та протидії домашньому насильству»; 

 

  • спеціалізований навчальний полігон  «Зала судових засідань»; 

 

  • кабінет домедичної підготовки;

 

  • спеціалізований навчальний полігон «Тактичне містечко»;

 

  • спеціалізований навчальний полігон «Перон вокзалу»;

 

  • спеціалізований навчальний полігон «Розслідування воєнних злочинів» та інші.

 

В інституті забезпечується проходження практики у різноманітних державних, судових та правоохоронних органах: Національній поліції України, Державному бюро розслідування, судах, адвокатурі, нотаріаті, територіальних управліннях юстиції тощо, а також на різних державних і комерційних підприємствах та компаніях (більше 100 баз практики) з можливістю подальшого працевлаштування.

 

Інститут активно підтримує міжвузівські зв’язки із закладами вищої освіти, які входять до управління Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства освіти і науки України, науково-дослідними установами. Також займається розвитком міжнародних зв’язків і співробітництвом, яке здійснюється у контексті інтеграції до світового і європейського освітнього середовища. 

 

Сьогодні в інституті активно розвивається студентське самоврядування. Студенти виступають активними ініціаторами організації навчальних, спортивних, культурно-масових, благодійних та розважальних заходів. Здобувачі вищої освіти інституту є переможцями міжнародних, загальнодержавних, міжвузівських та регіональних змагань з різних видів спорту (бокс, самбо, волейбол, футбол тощо).

 

Підготовка, організація та реалізація освітніх програм супроводжується національно-патріотичними, культурними, спортивними, естетичними заходами, сприяє формуванню теплої дружньої атмосфери та забезпечує справжнє студентське життя.

 

Наші випускники – це поліцейські, нотаріуси, судді, прокурори, адвокати, керівники юридичних компаній, керівники державних та правоохоронних органів, успішні бізнесмени, які демонструють високі професійні досягнення, діляться цікавими кар’єрними історіями, а на запитання: «Хто ж він – студент інституту права та безпеки ОДУВС?» з посмішкою відповідають:

 

«Студент інституту права та безпеки ОДУВС – це особистість, яка спроможна пізнавати, досліджувати, спостерігати, товаришувати та завжди готова для цього використовувати когнітивні, креативні, творчі вміння та здібності»,  – зазначає Ольга Пасько, кандидат юридичних наук, професор кафедри психології та педагогіки ОДУВС (випускниця 2007 року).

 

«Студент інституту права та безпеки ОДУВС – це лідер, людина успіху та кар’єрного зростання, здатна обирати цілі і знаходити шляхи їх вирішення», – вважає Ігор Федорончук, доктор філософії, відомий громадський та політичний діяч, співзасновник адвокатського об’єднання «Лоялті» (випускник 2010 року; випускник докторантури та аспірантури 2024 року).

 

«Студент інституту права та безпеки ОДУВС – це відкритий до нових знань мрійник, вірний професійній мрії і здатний піднятись до зірок», –стверджує Валентина Слободянюк, підполковник поліції, до 2020 року начальник відділу правового забезпечення Управління патрульної поліції в Одеській області, адвокат (випускниця 2010 року).

 

«Студент інституту права та безпеки ОДУВС – це майбутнє України, це високоякісний юрист з принциповими позиціями в правовій спільноті», – стверджує Альона Кирилюк,  прокурор Одеської міської прокуратури № 2 (випускниця 2012 року).

 

«Студент інституту права та безпеки ОДУВС – це людина розумна, але цікава, хитра, але чесна, переконлива, тактовна, ділова, але професійна», – вважає Левон Тарасян, старший керуючий менеджер компанії Rothschild&Co (Франція) (випускник 2014 року).

 

«Студент інституту права та безпеки ОДУВС – це боєць, здатний ставити і досягати високі професійні цілі», – зазначає Андрій Врона,  адвокат, керуючий партнер Адвокатського об’єднання «Аврон» (випускник 2015 року).

 

«Студент інституту права та безпеки ОДУВС – це людина, для якої не існує безвихідних ситуацій, непідйомної ваги та нездоланних висот», –вважає Тетяна Бродецька, шестикратна чемпіонка світу з пауерліфтингу (випускниця 2017 року).

 

«Студент інституту права та безпеки ОДУВС – людина, яка охороняє правопорядок у суспільстві та захищає законні інтереси громадян, яка вміє працювати в екстремальних умовах та готова захищати Батьківщину», –вважає Салем Даніель, громадський діяч, учасник війни у Лівані, учасник бойових дій у російсько-українській війні (випускник 2024 року).

 

Лідерство - запорука успіху, приєднуйтеся до лідерів!


Контакти:

адреса: м. Одеса, вул. Успенська, 1                            

тел: 048 799-50-27, (094) 949-80-27                                    

E-mail: nnipkb@oduvs.edu.ua