Свинаренко Юрій Павлович

Юрій Свинаренко

 

Спеціальне звання:  підполковник поліції у відставці.

 

Освіта: Вища юридична. У 1998 закінчив Одеський інститут внутрішніх справ МВС України за спеціальністю «Правоохоронна діяльність» та здобув кваліфікацію спеціаліста правознавця.  У 2008 році в Київському національному економічному університеті ім. Вадима Гетьмана пройшов повний курс навчання за спеціальністю «мобілізаційна підготовка». У 2009 році закінчив з відзнакою магістратуру Академії управління Міністерства внутрішніх справ України за спеціальністю «Правоохоронна діяльність» та здобув кваліфікацію юриста. У 2015 році в Національній академії служби безпеки України пройшов повний курс навчання суб’єктів боротьби з тероризмом, які беруть участь у переговорному процесі (диплом з відзнакою).

 

Служба в ЗСУ, МВС, НПУ: В МВС з 1994 року. Пройшов шлях від оперуповноваженого оперативно-пошукового відділення УКР УМВС України в Херсонській області до заступника начальника – начальника кримінальної поліції Бериславського відділу поліції ГУНП в Херсонській області. Трудову діяльність розпочав в 1998 року на посаді слідчого СВ Березанського РВ УМВС України в Миколаївській області. У період з 1998 року по 2007 рік проходив службу у підрозділах карного розшуку управління карного розшуку УМВС України у Херсонській області у оперативно-пошуковому відділенні, відділу боротьби з майновими злочинами та крадіжками автотранспортних засобів, відділу по боротьбі зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми.

 

У період з 2007 по 2011 роки працював у Херсонському юридичному інституту Харківського національного університету внутрішніх справ на посадах старшого інспектора відділу організації служби, старшого інспектора з військово-мобілізаційної роботи відділу організації служби, заступника начальника відділу організації служби, начальника відділу організації служби.

 

В 2011 році працював на посаді начальника сектору організації та аналізу діяльності карного розшуку управління карного розшуку УМВС України в Херсонській області.  У період з 2012 року по 2019 рік займав посаду начальника відділу агентурно-оперативної роботи управління карного розшуку ГУНП в Херсонській області.  У період з 2019 року по 2020 рік займав посаду заступника начальника – начальника кримінальної поліції Бериславського відділу поліції ГУНП в Херсонській області.

 

Стаж практичної роботи в органах внутрішніх справ України та Національної Поліції України більше 30 років. 

 

Ветеран Національної поліції України.  Представник Об’єднання ветеранів Національної поліції України.

 

В ХФ ОДУВС з 2020 року пройшов шлях від викладача до старшого викладача кафедри. 

 

Займав посади:  викладач кафедри, старший викладач кафедри.

 

На даний час навчається в аспірантурі в Класичному приватному університеті м. Запоріжжя на спеціальності 081 Правознавство. 

 

Викладання дисциплін: «Оперативно-розшукова діяльність». «Оперативно-розшукове документування». «Організаційно правові засади та принципи оперативно-розшукової діяльності підрозділів кримінальної поліції». «Агентурно-оперативна робота». «Режим секретності».  «Оперативно-розшукова тактика».

 

Сфера наукових інтересів: Організація оперативно-розшукової діяльності та негласної роботи оперативних підрозділів Національної поліції України; попередження, розкриття та розслідування тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень; організація взаємодії оперативних підрозділів Національної поліції України з підрозділами досудового слідства по розкриттю навмисних вбивств, кримінально-виконавче право, кримінально-виконавчі засади ре соціалізації засуджених, які відбувають покарання в місцях несвободи.

 

Підвищення кваліфікації:

 

  • 2019 рік пройшов курс «Особливості проведення оперативно-технічних заходів та негласних слідчих (розшукових) дій щодо аудіо-, відео контролю особи чи місця, а також обстеження публічно недоступних місць, житла чи іншого володіння особи»;

 

  • 2020 рік за програмою підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників;

 

  •  2021 році підвищував кваліфікацію в ході проведення міжнародного підвищення кваліфікації наукових, науково-педагогічних працівників ЗВО та працівників закладів середньої освіти за напрямом «Академічна доброчесність в країнах Європейського Союзу та Україні»;

 

  •  2022 рік пройшов курс для педагогічних та науково-педагогічних працівників за напрямом кримінально-правового циклу.