Матвєєва Лілія Георгіївна

Лілія Матвєєва

Матвєєва Лілія Георгіївна, завідувач кафедри, доктор юридичних наук, професор, полковник поліції.

 

У 1992 році закінчила Одеський державний університет ім. І. І. Мечникова за спеціальністю – «історія», кваліфікація – «історик, викладач історії». 

 

У 1996 році закінчила з відзнакою Одеський інститут внутрішніх справ за спеціальністю «правоохоронна діяльність», присвоєно кваліфікацію – «спеціаліст». 

 

У 2003 році закінчила Одеський юридичний інститут Національного університету внутрішніх справ за спеціальністю «Правознавство», кваліфікація – «юрист».

 

В органах внутрішніх справ із 1994 року. Проходила службу на посадах: інспектора інспекції в справах неповнолітніх Приморського РВВС м. Одеси; дізнавача відділення дізнання Приморського РВ ОМУ УМВС; оперуповноваженого відділу кримінальної поліції Київського відділу поліції в місті Одесі Головного управління Національної поліції в Одеській області; головного спеціаліста з комунікації Головного управління Національної поліції в АР Крим та м.Севастополі.

 

Із 1996 по теперішній час перебувала на посадах викладача; доцента, професора, начальника, завідувача кафедри теорії та історії держави і права Одеського державного університету внутрішніх справ.

Основні напрями наукового пошуку: теорія та історія держави і права; порівняльне правознавство, філософія права, забезпечення прав і свобод людини та громадянина, медіація, транзитивність у правовій сфері. Є автором загалом понад 150 праць наукового та навчально-методичного характеру.

 

У 2005 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук на тему «Юридична природа та місце офіційних інтерпретаційних актів у правовій системі України» (спеціальність: 12.00.01 – теорія та історія держави і права; історія політичних і правових учень). Вчене звання доцента кафедри теорії та історії держави і права присвоєно у 2008 р. 

 

У 2016 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук на тему «Транзитивність у правовій сфері: загальнотеоретичне дослідження». Вчене звання професора кафедри теорії та філософії права присвоєно у 2021 р.

 

Розроблено та запроваджено у навчальний процес нові навчальні курси: «Захист прав і свобод вразливих груп населення Національною поліцією України»,«Альтернативні способи вирішення юридичних конфліктів», «Поліцейська медіація», «Сучасні правові доктрини: теорія та практика». 

Трудова та наукова діяльність відзначена відомчими нагородами, а саме: відзнаками МВС –  «За сумлінну службу» ІІ та ІІІ ступеня, «За відзнаку в службі» І таІІ ступеня, відзнакою Національної поліції України – медаллю «20 років сумлінної служби» та медаллю «Ветеран служби», відомчими грамотами.