В бібліотеці ОЦППП “Академія поліції” оформлено те...

В бібліотеці ОЦППП “Академія поліції” оформлено тематично-книжкову виставку до Дня народження Т. Г. Шевченка «Єднаємо душі словом Кобзаря»

news-photo

 

«Борітеся-поборете!

 

Вам Бог помагає!

 

За вас правда, за вас слава

 

І воля святая!»

 

Тарас  Шевченко

 

9 березня українська громадськість відзначає день народження українського генія Тараса Григоровича Шевченка.

 

Традиційно український народ у цей весняний час звертається до постаті Тараса Григоровича, яка у своїй величі була, є і залишиться ні з чим не зрівнянною, невичерпною для людського подиву й осягнення.

 

«Він був сином мужика і став володарем у царстві духа, – писав про Кобзаря І. Франко. – Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком і вказав нові, світлі шляхи професорам і книжним ученим. Десять літ він томився під вагою солдатської муштри, а для волі зробив більше, ніж десять переможних армій… Найкращий та найцінніший скарб доля дала йому лише по смерті – невмирущу славу, яку в мільйонів людських сердець все заново збуджуватимуть його твори».

 

З метою вшанування пам’яті цієї насправді сакральної постаті для всіх минулих, сучасних та прийдешніх поколінь українців у бібліотеці ОЦППП «Академія поліції» ОДУВС розгорнуто тематично-книжкову виставку  «Єднаємо душі словом Кобзаря».

 

Для книжкової виставки підібрано літературу, що розкриває творчий та життєвий шлях Тараса Григоровича, його спадок, як письменника, художника, мислителя і борця за волю України, а також сценарії виховних заходів, присвячених цій визначній особистості, що стала національним символом українства.

 

Тарас Шевченко — це вічний вогонь, що ніколи не згасне в серцях українців. Творчість  Шевченка — це святиня, якою дорожить і гордиться  український народ.

 

Велич Тараса Шевченка полягає в тому, що він зумів повернути нам національну гідність і необхідність боротися за відновлення незалежної української держави. Його безмежна любов до українців і України проявлялася в тому, що він навчав і переконував нас про можливість щасливого життя тільки в своїй незалежній державі, адже «в своїй хаті – своя й правда, і сила, і воля».

 

Через віки промовляє до нас слово великого поета, надихає нас, дає нам силу та мужність і нагадує, що ми – українці, що ми є народ.

 

Великий Кобзар мріяв про те, щоб:

 

І на оновленій землі

 

Врага не буде, супостата,

 

І буде син, і буде мати,

 

І будуть люди на землі.

 

Ми, нащадки, будемо завжди берегти у своєму серці той вогник любові до Вітчизни, який запалив поет своїми безсмертними творами.

 

Виставка призначена допомогти користувачам бібліотеки глибше усвідомити суспільну й художню цінність Шевченкового Слова, поглибити знання про його коротку, трагічну, але в той же час і величну долю та стати інформаційним приводом для зміцнення рівня національної самосвідомості.

 

Книжкова виставка стане в нагоді всім тим, хто шанує, знає й по-справжньому пропагує творчість геніального українського поета.

 

Хай в цей важкий для України час його слова стануть пророчими!

 

Бажаючих ознайомитися з виставкою запрошуємо до читального залу нашої бібліотеки!