Перший досвід роботи в системі правосуддя: курсант...

Перший досвід роботи в системі правосуддя: курсанти на навчальній практиці

news-photo

7 липня курсанти другого курсу факультету підготовки фахівців для органів досудового розслідування НПУ розпочали проходження навчальної практики в судах м. Одеса.

Проходження практики здійснюється в районних судах м. Одеса, Одеському апеляційному суді та Одеському апеляційному адміністративному суді, які надали курсантам можливість долучитися до організації судового процесу, а також ознайомитися з практикою розгляду кримінальних проваджень, адміністративних і цивільних справ.

 

 

Наказом ректора університету та за погодженням із судовими установами призначено керівників практики на місцях, які здійснюють організаційний супровід, надають завдання курсантам, контролюють їхню участь у процесуальній діяльності та сприяють професійному становленню майбутніх слідчих.

 

 

Перед початком практики курсанти були ознайомлені з функціональними обов’язками, які вони виконуватимуть упродовж проходження практики, а також з внутрішньою структурою судів, організацією документообігу, порядком допуску до судових засідань і основними вимогами до судової етики та ділового спілкування.

 

 

Під керівництвом науково-педагогічного складу кафедри адміністративного права і процесу, який здійснює загальне методичне керівництво практикою, курсанти мають змогу:

 

брати участь в ознайомчих зустрічах із суддями, помічниками суддів та працівниками апарату суду;

 

здійснювати аналіз реальних матеріалів судових справ (з урахуванням конфіденційності та правил доступу);

 

відвідувати відкриті судові засідання з подальшим обговоренням правових позицій суду;

 

формувати практичні навички складання процесуальних документів;

 

виконувати індивідуальні завдання, передбачені програмою навчальної практики.

 

 

Проходження навчальної практики в судах є надзвичайно важливим етапом формування фахової компетентності майбутніх працівників органів досудового розслідування, оскільки дає змогу курсантам на практиці усвідомити важливість дотримання принципів законності, неупередженості, прав і свобод людини в межах функціонування судової гілки влади.