Одеський центр первинної професійної підготовки «Академія поліції» (м. Одеса)
Загальна інформація

Одеський центр первинної професійної підготовки «Академія поліції» (м. Одеса)

Одеський центр первинної професійної підготовки «Академія поліції» (м. Одеса) – це структурний підрозділ Одеського державного університету внутрішніх справ, що забезпечує первинну професійну підготовку поліцейських, яких вперше прийнято на службу до поліції, здійснює професійно-технічне навчання та підвищення кваліфікації за певною професією.

 

Ураховуючи сучасні потреби і запити суспільства щодо якісної професійної підготовки поліцейських, на хвилі реформування системи внутрішніх справ, відповідно до наказу МВС України від 31 березня 2017 року № 283 при Одеському державному університеті внутрішніх справ на базі навчального центру міліції, історія якого бере свій початок ще з 1967 року, було створено структурний підрозділ Одеський центр первинної професійної підготовки «Академія поліції» (м. Одеса) Одеського державного університету внутрішніх справ (далі ОЦППП «Академія поліції»).

 

Головне завдання ОЦППП «Академія поліції» забезпечити організацію первинної професійної підготовки згідно з відповідними державними та міжнародними стандартами.

Основна мета ОЦППП «Академія поліції» навчити, підготувати, виховати поліцейського нової генерації як людину та особистість, яка реалізує у своїй діяльності три головні принципи: чесність, професіоналізм, самовідданість, діє згідно із Законом, керуючись здоровим глуздом і реалізуючи завдання Національної поліції України. В ОЦППП «Академія поліції» готують нове покоління поліцейських, ураховуючи основні концепції Стратегії Міністерства внутрішніх справ України.

 

ОЦППП «Академія поліції» здійснює освітню діяльність з дотриманням вимог чинних нормативно-правових актів на рівні Державного стандарту професійної (професійно-технічної) освіти (СП(ПТ)О 5162.0.84.24-2018), та проводить підготовку поліцейських за шістьма спеціалізаціями:

 

Спеціалізація «Органи досудового розслідування», кваліфікація «Слідчий». Навчальні предмети: «Процесуальний порядок здійснення досудового розслідування», «Кваліфікація злочинів, підслідних Національній поліції України», «Робота слідчого з ЄРДР», «Складання процесуальних документів у роботі слідчого» тощо.

 

Спеціалізація «Поліція особливого призначення», кваліфікація «Поліцейський підрозділів поліції особливого призначення». Навчальні предмети: «Забезпечення публічної (громадської) безпеки та порядку під час масових заходів та футбольних матчів», «Дії працівників поліції особливого призначення при забезпеченні безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві, та захисті працівників суду і правоохоронних органів», «Висотно-штурмова підготовка».

 

Спеціалізація «Патрульна поліція», кваліфікація «Патрульний поліцейський (поліцейський сектору реагування патрульної поліції)». Навчальні предмети: «Удосконалення навичок керування автомобілем», «Правові підстави затримання», «Оформлення дорожньо-транспортної пригоди» тощо.

 

Спеціалізація «Патрульна поліція», кваліфікація «Поліцейський підрозділів превентивної діяльності». Навчальні предмети: «Робота поліцейського, орієнтована на потреби громади», «Методика розслідування окремих кримінальних правопорушень», «Превентивна робота з підобліковими особами».

 

Спеціалізація «Кримінальна поліція», кваліфікація «Оперуповноважений». Навчальні предмети: «Розшукова робота в оперативних підрозділах кримінальної поліції», «Основи кримінального аналізу», «Основи судової медицини», «Основи судової психіатрії» тощо.

 

Спеціалізація «Спеціальна поліція», кваліфікація «Поліцейський підрозділів забезпечення». Навчальні предмети: «Загальні засади кваліфікації злочинів», «Організація діяльності ізоляторів тимчасового тримання», «Основні принципи логістики в діяльності підрозділів поліції», «Основи кадрової роботи в підрозділах поліції» тощо.

 

Навчально-матеріальна база ОЦППП «Академія поліції» займає територію загальною площею близько 4 гектарів, на якій розташовані 3 навчальні корпуси, у яких розміщено близько 30 спеціально обладнаних відповідно до спеціалізацій аудиторій, кожна з яких містить мультимедійний проєктор та екран, 2 класи, обладнані сучасною комп’ютерною технікою, яка у свою чергу ефективно використовується для проведення практичних занять та складання екзаменів. Також для проведення занять з фізичної підготовки і тактики самозахисту використовуються 2 спортивні зали, загальною площею 1200 м2, спортивний майданчик, два 25-метрових стрілецьких тири для стрільби з пістолету (один з яких мультимедійний), створено лазерний тир та 100-метровий критий тир для стрільби з автоматичної зброї. Також у навчальному процесі активно використовується смуга перешкод, спортивне містечко площею 120 м2 та критий полігон для проведення тактичних занять.

 

Для відпрацювання практичних навичок професійної діяльності в ОЦППП «Академія поліції» створено навчальні майданчики: «Покинута будівля», «Житлове приміщення», «Контрольно-пропускний пункт», «Кабінет слідчого», «Залізнична станція», «Транспортний засіб».

В ОЦППП «Академії поліції» закладено низку традицій, а саме: система відзнак для командирів груп, проведення щоденного ранкового огляду та підняття державного прапору з виконанням Державного Гімну України особовим складом.

 

ОЦППП «Академія поліції» з метою покращення навчального процесу тісно співпрацює з чисельними міжнародними європейськими організаціями та організаціями Сполучених Штатів Америки, зокрема з представниками Регіонального офісу в Україні програми ICITAP Департаменту юстиції США, з представниками Комітету Європейської ради з цивільних аспектів урегулювання кризових ситуацій (CIVCOM) Консультативної місії Європейського Союзу, а також Європейською службою зовнішньої діяльності та КМЄС.

 

З метою пошуку нових форм організації освітньої діяльності та впровадження сучасного досвіду ОЦППП «Академії поліції»  тісно співпрацює з Університетом бізнесу в Домброві Гурнічій (WSB University) (Республіка Польща) на чолі з кандидатом наук генералом Анджеєм Шимчиком та Збігневом Калужою.