Зустріч ректора ОДУВС з представниками Європейсько...

Зустріч ректора ОДУВС з представниками Європейської служби зовнішніх справ та Консультативної місії Європейського Союзу

Продовжується співробітництво Одеського державного університету внутрішніх справ з експертами із Європейського Союзу (далі – ЄС). Так, 27 листопада відбулась зустріч ректора ОДУВС полковника поліції Дмитра Швеця з представниками European External Action Service та European Union Advisory Mission.

Ректор ОДУВС, полковник Дмитро ШВЕЦЬ

У заході взяли участь:

Cosmin Dobran, директор відділу з питань миру, партнерства та управління кризами (Європейська служба зовнішніх справ, далі – ЄСЗП);

Emilia Gulkowska, спеціаліст із питань політики відділу стратегічного планування та врегулювання кризових ситуацій (ЄСЗП);

Petra Kratochilova, спеціаліст з питань політики, потенціалу цивільного планування та поведінки (ЄСЗП);

Rolf Holmboe, Голова Консультативної місії Європейського Союзу (далі – КМЄС);

Lyn Sheehan, керівник операційного департаменту КМЄС;

Georg Guntelberg, керівник регіонального представництва КМЄС в м. Одеса;

Viktoriya Kovalska, експерт з питань регіонального співробітництва КМЄС;

Geogios Pokas, старший радник з питань правоохоронної діяльності КМЄС;

Azim Ostowar, політичний радник КМЄС;

Yevheniia Morozova, старший експерт;

Roman Lipchanskyi, перекладач.

Rolf Holmboe, Голова Консультативної місії Європейського Союзу

The European External Action Service (EEAS) є дипломатичною службою ЄС, яка проводить спільну зовнішню політику та політику безпеки ЄС з метою сприяння миру, безпеці та інтересам європейців у всьому світі.

Європейська служба зовнішніх справ тісно співпрацює з міністерствами закордонних справ держав-членів ЄС, а також з інституціями ЄС, такими як: Європейська комісія, Європейська рада та Європейський парламент.

В ході зустрічі ректор університету Дмитро Швець відмітив рівень співпраці з КМЄС та експертами з ЄС, а також акцентував увагу на важливості підготовки кадрів для подальшої роботи в органах Національної поліції України, інших правоохоронних органах, які після здобуття вищої освіти будуть працювати в різних містах України, в тому числі на деокупованих територіях.

В ході спілкування учасники акцентували увагу на вдосконаленні співробітництва між університетом і КМЄС та зазначили пропозиції, які можуть сприяти розвитку і покращенню цієї співпраці, зокрема: підтримка нових проєктів університету та сприяння у їх реалізації (Центр розвитку кібербезпеки, кримінального аналізу та цифрової криміналістики); активізація діяльності щодо залучення представників ОДУВС до тренінгів, які проводяться експертами КМЄС за наступними напрямами: розслідування воєнних злочинів; міжнародні злочини; кібербезпека; медіація; психологія; OSINT; забезпечення публічного порядку і безпеки поліцейськими на деокупованих територіях (мінна небезпека, незаконний обіг зброї тощо); тактика надання допомоги постраждалим у надзвичайних ситуаціях (в бою); особиста безпека та тактика дій поліції під час реагування на правопорушення, що вчиняються учасниками війни (військовослужбовці, правоохоронці, особи, які мають спеціальну підготовку).

Наприкінці зустрічі іноземні представники відмітили важливість впровадження європейських стандартів в ході підготовки майбутніх поліцейських, побажали скорішої Перемоги Україні та вступу до Європейського Союзу!