Зустріч ректора ОДУВС з представниками Європейської служби зовнішніх справ та Консультативної місії Європейського Союзу
![news-photo](/_next/image?url=%2Fapi%2Fimages%2FgetImage%3Fimgsrc%3D%252Fuploads%252Fmedium_cover_f33a34d764.jpeg&w=2048&q=100)
Продовжується співробітництво Одеського державного університету внутрішніх справ з експертами із Європейського Союзу (далі – ЄС). Так, 27 листопада відбулась зустріч ректора ОДУВС полковника поліції Дмитра Швеця з представниками European External Action Service та European Union Advisory Mission.
![](/api/images/getImage?imgsrc=%2Fuploads%2F1_52ee8afe87.jpeg)
У заході взяли участь:
Cosmin Dobran, директор відділу з питань миру, партнерства та управління кризами (Європейська служба зовнішніх справ, далі – ЄСЗП);
Emilia Gulkowska, спеціаліст із питань політики відділу стратегічного планування та врегулювання кризових ситуацій (ЄСЗП);
Petra Kratochilova, спеціаліст з питань політики, потенціалу цивільного планування та поведінки (ЄСЗП);
Rolf Holmboe, Голова Консультативної місії Європейського Союзу (далі – КМЄС);
Lyn Sheehan, керівник операційного департаменту КМЄС;
Georg Guntelberg, керівник регіонального представництва КМЄС в м. Одеса;
Viktoriya Kovalska, експерт з питань регіонального співробітництва КМЄС;
Geogios Pokas, старший радник з питань правоохоронної діяльності КМЄС;
Azim Ostowar, політичний радник КМЄС;
Yevheniia Morozova, старший експерт;
Roman Lipchanskyi, перекладач.
![](/api/images/getImage?imgsrc=%2Fuploads%2F2_77fb1653ea.jpeg)
![](/api/images/getImage?imgsrc=%2Fuploads%2F3_1e8dad0a7c.jpeg)
The European External Action Service (EEAS) є дипломатичною службою ЄС, яка проводить спільну зовнішню політику та політику безпеки ЄС з метою сприяння миру, безпеці та інтересам європейців у всьому світі.
![](/api/images/getImage?imgsrc=%2Fuploads%2F4_1011be2098.jpeg)
Європейська служба зовнішніх справ тісно співпрацює з міністерствами закордонних справ держав-членів ЄС, а також з інституціями ЄС, такими як: Європейська комісія, Європейська рада та Європейський парламент.
В ході зустрічі ректор університету Дмитро Швець відмітив рівень співпраці з КМЄС та експертами з ЄС, а також акцентував увагу на важливості підготовки кадрів для подальшої роботи в органах Національної поліції України, інших правоохоронних органах, які після здобуття вищої освіти будуть працювати в різних містах України, в тому числі на деокупованих територіях.
![](/api/images/getImage?imgsrc=%2Fuploads%2F5_4a3dcdaf4b.jpeg)
В ході спілкування учасники акцентували увагу на вдосконаленні співробітництва між університетом і КМЄС та зазначили пропозиції, які можуть сприяти розвитку і покращенню цієї співпраці, зокрема: підтримка нових проєктів університету та сприяння у їх реалізації (Центр розвитку кібербезпеки, кримінального аналізу та цифрової криміналістики); активізація діяльності щодо залучення представників ОДУВС до тренінгів, які проводяться експертами КМЄС за наступними напрямами: розслідування воєнних злочинів; міжнародні злочини; кібербезпека; медіація; психологія; OSINT; забезпечення публічного порядку і безпеки поліцейськими на деокупованих територіях (мінна небезпека, незаконний обіг зброї тощо); тактика надання допомоги постраждалим у надзвичайних ситуаціях (в бою); особиста безпека та тактика дій поліції під час реагування на правопорушення, що вчиняються учасниками війни (військовослужбовці, правоохоронці, особи, які мають спеціальну підготовку).
![](/api/images/getImage?imgsrc=%2Fuploads%2F6_ebeb0c1237.jpeg)
![](/api/images/getImage?imgsrc=%2Fuploads%2F7_9499268624.jpeg)
Наприкінці зустрічі іноземні представники відмітили важливість впровадження європейських стандартів в ході підготовки майбутніх поліцейських, побажали скорішої Перемоги Україні та вступу до Європейського Союзу!