Зустріч аспірантів та керівництва університету з питань покращення якості вищої освіти
З метою покращення освітньо-наукової підготовки та розвитку інформаційної культури здобувачів ступеня доктора філософії ОДУВС, 19 вересня відбулась зустріч аспірантів з гарантом ОНП «Право» та керівництвом університету.
Із вступним словом виступив перший проректор університету полковник поліції Максим Корнієнко, який проінформував про особливості освітнього процесу в Одеському державному університеті внутрішніх справ, вимоги до підготовки здобувачів ступеня доктора філософії, наголосив на важливості наукових результатів під час воєнного стану в державі.
Гарант ОНП «Право» доктор юридичних наук, професор Андрій Бабенко розповів про важливість системного підходу до здобуття ступеня вищої освіти доктора філософії, наголосив на рівності учасників освітнього процесу, можливості вибору індивідуальної освітньої траєкторії та активній участі в науково-дослідній роботі, зосередив увагу на необхідності впровадження результатів наукової діяльності у практичну діяльність.
Начальник відділу аспірантури (ад’юнктури) і докторантури Ірина Теслюк нагадала про безоплатну можливість апробації результатів наукових досліджень під час проведення конференцій, круглих столів та семінарів, які організовуються в університеті.
Під час зустрічі завідувач бібліотеки Оксана Витяганець ознайомила здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти з правилами користування бібліотечними фондами, структурою інформаційних ресурсів, із можливостями доступу до електронних баз даних, наукових журналів та періодичних видань, продемонструвала, яким чином реалізується доступ до відповідних ресурсів для здобувачів. Особливу увагу було приділено алгоритму пошуку фахової літератури для написання дисертацій, оформленню списків використаних джерел, а також сучасним вимогам дотримання академічної доброчесності.
В свою чергу, здобувачі надали позитивні відгуки про ОНП «Право» та «Правоохоронна діяльність», поділилися основними результатами своїх досліджень. Так, у межах зустрічі, представник академічної спільноти, аспірант Бакулін Дмитро виступив із мотиваційною промовою, присвяченою ролі навчання та наукової діяльності в особистісному й професійному зростанні молодих науковців. Петро Кобзар, попри високий рівень надання освітніх послуг університетом, підкреслив важливість внутрішньої мотивації, академічної доброчесності та відповідального ставлення до науково-дослідної роботи.
Такі заходи сприяють підвищенню ефективності наукової роботи аспірантів та формують навички фахової роботи з джерелами інформації, що є невід’ємною складовою підготовки висококваліфікованих фахівців у галузі наук права та правоохоронної діяльності.