Захист результатів стажування майбутніх працівникі...

Захист результатів стажування майбутніх працівників кримінальної поліції у формі поліцейського квесту

news-photo

 

Відповідно до вимог Порядку проведення практичної підготовки здобувачів вищої освіти закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, що належать до сфери управління Міністерства внутрішніх справ України, затвердженого наказом МВС України від 18.09.2024 № 634, в Одеському державному університеті внутрішніх справ пройшов захист результатів стажування курсантів 3-го курсу навчально-наукового інституту  підготовки фахівців для підрозділів кримінальної поліції НПУ у формі поліцейського квесту.

 

Захист результатів стажування з елементами поліцейського квесту є дієвим засобом перевірки теоретичних знань та набутих практичних навичок, які необхідні здобувачам вищої освіти у подальшій професійній діяльності. В основу проведення поліцейського квесту покладено ситуаційний метод, змістовну частину якого спрямовано на опанування здобувачами алгоритму дій, пов’язаного з реалізацією своїх службових завдань у ролі працівника оперативного підрозділу Національної поліції.

 

 

Мета поліцейського квесту передбачає повне занурення в сюжетну лінію, що ґрунтується на змісті конкретних сучасних фабул службової діяльності й на виконанні активних дій, спрямованих на досягнення мети завдання та прийняття рішення на основі аналізу ситуації.

 

 

Захист результатів стажування на посадах оперуповноважених у курсантів складався у два етапи: перший – під час якого членами комісії, до складу якої входили начальник відділу Управління карного розшуку ГУНП в Одеській області підполковник поліції Олександр Заснов, директор ННІПФПКП НПУ кандидат юридичних наук, доцент майор поліції Євген Бахчеван та науково-педагогічні працівники кафедри ОРД, перевірялися макети справ оперативного обліку, підготовлені курсантами під час стажування, а також оцінювався рівень їх теоретичних знань. 

 

 

Другий етап складався саме з поліцейського квесту, розробленого науково-педагогічними працівниками кафедри ОРД. Курсантам були запропоновані фабули умовних кримінальних правопорушень, де на різних локаціях їм пропонувалося провести необхідні оперативно-розшукові заходи щодо встановлення осіб, подій та фактів, які мають значення для вирішення завдань оперативно-розшукової діяльності. Після завершення виконання завдань курсанти представили членам комісії свої напрацювання у вигляді документів – планів, постанов, пояснень, рапортів, довідок, завдань, орієнтувань тощо.

 

Підводячи підсумки та надаючи оцінку, члени комісії відмітили, що поліцейський квест, як новітня інтерактивна освітня технологія, дає можливість перевірити отримані здобувачами під час проходження стажування навички оперативно-розшукової діяльності та їх компетентності в різноманітних ситуаціях, наближених до реальних.