Захист прав людини в роботі поліції: етичні станда...

Захист прав людини в роботі поліції: етичні стандарти та практичні заходи

17 липня до Одеського державного університету внутрішніх справ завітав старший інспектор з особливих доручень відділу уповноважених за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності УДПЛ ДГІДПЛ Національної поліції України капітан поліції Костянтин ДРЬОМОВ, який, в рамках проведення занять з ознайомчої практики курсантів 1-го курсу факультету підготовки фахівців для підрозділів превентивної діяльності Національної поліції України, провів лекцію на тему: «Захист прав людини в роботі поліції: етичні стандарти та практичні заходи».

Під час заняття здобувачам освіти було продемонстровано відеоролики та слайди з організації діяльності інформаційної підсистеми «Custody Records» інформаційно-комунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України», особливості поділу підрозділу поліції на окремі зони, у яких мають перебувати виключно конкретні категорії осіб (відвідувачі, затримані чи доставлені), відмежування приміщень для роботи із затриманими від усіх інших приміщень (робочі кабінети поліцейських, приміщення для подання громадянами заяв та скарг тощо).

Звернено увагу на покращення стандартів захисту прав затриманих осіб внаслідок запровадження електронної фіксації інформації про всі дії щодо осіб, які перебувають під контролем поліції з моменту фактичного затримання і поміщення до слідчого ізолятора або звільнення з-під варти, а також запровадження обов’язкового інтерв’ю (опитування) затриманої особи та поліцейського, який здійснив затримання.

Завдяки запровадженню нових стандартів захисту та дотримання прав людини в роботі поліції зростає рівень довіри населення до Національної поліції України.