Забезпечення безпеки та добробуту дітей: важливіст...

Забезпечення безпеки та добробуту дітей: важливість взаємодії між поліцією, Центром соціальних служб та громадськими організаціями

04 квітня 2024 року в межах забезпечення освітнього процесу доцентом кафедри адміністративної діяльності поліції факультету підготовки фахівців для підрозділів превентивної діяльності майором поліції Оленою Крижановською проведене практичне заняття на тему: «Взаємодія підрозділів поліції із центром соціальних служб у справах дітей Одеської міської ради та громадськими організаціями».

З метою детального обговорення особливостей організації роботи, відокремлення повноважень, забезпечення повноцінного захисту та допомоги дітям, які опинилися в складних життєвих ситуаціях, були запрошені: заступник директора Центру соціальних служб Одеської міської ради Гладкова Олена Юріївна; директор реабілітаційного центру «Софія»  Юхимчук Альона Іллівна; головний спеціаліст служби у справах дітей у Приморському районі Одеської міської ради Максимов Олексій Григорович; інспектор сектору ювенальної превенції Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП в Одеській області, майор поліції Авадані Вікторія Анатоліївна;  старший інспектор сектору ювенальної превенції відділу поліції Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП в Одеській області лейтенант поліції Терземан Сергій Сергійович.

Під час заняття були обговорені питання нормативно-правового забезпечення діяльності підрозділів поліції, завдання, повноваження, форми і методи взаємодії вказаних служб, а також проведений аналіз ситуацій надання реальної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства.

За результатами даної зустрічі було прийняті спільні рішення щодо:

- постійної взаємодії поліції та Центру соціальних служб з метою обміну інформації про випадки насильства, правопорушення проти дітей та інших подій, що можуть вплинути на добробут дітей;

- спільних навчальних заходів підвищення свідомості, попередження дитячого насильства та покращення умов життя дітей у місті;

- спільних заходів, кампаній та подій для залучення громадськості до питань дитячого захисту та безпеки;

- надання консультацій та підтримки у вирішенні складних сімейних ситуацій, що вимагають спільних зусиль з боку поліції та соціальних служб.

Ця взаємодія важлива для забезпечення повноцінного захисту та допомоги дітям, які опинилися в складних життєвих ситуаціях. Шляхом спільних зусиль підрозділів поліції, соціальних служб та громадських організацій можна ефективно впливати на покращення умов життя та захист дітей у місті Одеса.