Вшанування пам’яті жертв Голокосту
Заходи із збереження історичної пам’яті та виховання в молодого покоління толерантності, людяності та поваги до трагедій минулого є надзвичайно важливими, зокрема для молоді. Вшанування пам’яті жертв Голокосту — це нагадування про страшні події, які відбулися під час Другої світової війни, а також про важливість протидії дискримінації, насильству та нетерпимості.
Організація подібних заходів в ОДУВС допомагає майбутнім правоохоронцям усвідомити важливість захисту прав людини та неприпустимість повторення таких трагедій. Курсанти, долучаючись до подібних заходів, не лише згадують жертв Голокосту, але й вчаться шанувати людяність, яка навіть у найтемніші часи залишається світлом надії.
Зустріч з курсантами організовано та проведено відділом соціально-гуманітарної роботи ОДУВС. Начальник відділу Зоя Дмитрук наголосила на тому, що роки спротиву агресії рф проти України виразно свідчать, що пасивна памʼять про злочини геноциду не є запобіжником від їхнього повторення.
Тільки активне осмислення та усвідомлення механізмів соціальної агресії, справедливе засудження та покарання організаторів і виконавців подібних злочинів сьогодні, зможе бути запобіжником у повторенні страшних подій - повторенні геноцидів у майбутньому.
Також керівником відділу було анонсовано зустріч з автором книги "Російський фашизм: геноцид українського народу у ХХІ столітті" Василем Білецьким. У книзі зібрано документальні факти щодо дій російських окупантів на території суверенної держави Україна. Пам’ять надихає всіх нас зберігати історичну правду та підтримувати мир і гармонію у суспільстві.
У Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту (27 січня) хвилиною мовчання всі учасники заходу вшанували пам'ять про мільйони людей, зокрема українців, які втратили життя внаслідок дій німецьких фашистів.
"Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, завжди слугуватиме всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження..." - таке формулювання містить резолюція Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй від 2005 року, якою запроваджено пам'ятну дату.