В ОДУВС відбувся науково-практичний семінар щодо в...

В ОДУВС відбувся науково-практичний семінар щодо взаємодії служб у справах дітей Одеського району

news-photo

 

14 червня в Одеському державному університеті внутрішніх справ відбувся науково-практичний семінар на тему «Розвиток співпраці Служби у справах дітей Одеської районної державної (військової) адміністрації зі Службами у справах дітей територіальних громад Одеського району».

 

Відкрив науково-практичний семінар ректор університету доктор юридичних наук, доцент, заслужений працівник освіти України Дмитро ШВЕЦЬ, який зазначив, що діти, як окрема категорія населення, потребують особливого захисту та спеціальних гарантій дотримання їх прав. 

 

 

В Україні сьогодні реалізуються підходи, визначені міжнародним та вітчизняним законодавством, відносно захисту прав дітей, держава захищає інтереси дитини, удосконалює механізм контролю за дотриманням чинного законодавства у сфері охорони дитинства, розвиває та вдосконалює інституції соціально-правового захисту дітей.

 

 

Далі зі вступним словом до присутніх звернулася заступниця начальника Одеської районної військової адміністрації Одеської області Алла ВИШНЯКОВА, яка відмітила актуальність розвитку співпраці служби у справах дітей Одеської районної державної (військової) адміністрації зі службами у справах дітей територіальних громад Одеського району. 

 

 

З вітальним словом до учасників семінару звернулася виконуюча обов’язки начальника Служби у справах дітей Одеської районної державної (військової) адміністрації Людмила ОСТРОВСЬКА, яка поділилась практичним досвідом та напрацюваннями у сфері захисту прав дітей, деталізувала нормативно-правові акти та підстави відібрання дітей від батьків, або осіб, які їх замінюють, та визначила проблеми і перспективи створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. 

 

 

Серед присутніх на науково-практичному семінарі також були начальники та спеціалісти міських, сільських, селищних територіальних громад Одеського району Одеської області, які ділились практичним досвідом у роботі із захисту прав дітей і висловлювали актуальні проблеми у цьому напрямку, та науково-педагогічні працівники Одеського державного університету внутрішніх справ.

 

 

Після завершення семінару присутні гості відвідали експозиційні зали музею історії Одеського державного університету внутрішніх справ, Центр медіації та навчальні полігони: «Кризова кімната, дружня до дитини» та «Інтерактивна кімната для відпрацювання навиків реагування на випадки домашнього насильства».