В ОДУВС відбувся круглий стіл «Процесуальні та кри...

В ОДУВС відбувся круглий стіл «Процесуальні та криміналістичні аспекти розслідування воєнних злочинів»

21 лютого в Одеському державному університеті внутрішніх справ кафедрою кримінального процесу та криміналістики організовано і проведено круглий стіл «Процесуальні та криміналістичні аспекти розслідування воєнних злочинів».

Під час вітального слова ректор Одеського державного університету внутрішніх справ доктор юридичних наук, доцент, заслужений працівник освіти України полковник поліції Дмитро Швець наголосив на важливості консолідації зусиль практиків та вчених у напрямку документування і розслідування воєнних злочинів, відзначив діяльність університету з підготовки правоохоронців до служби в умовах воєнного стану та подякував за злагоджену співпрацю з представниками практичних підрозділів у сфері підготовки майбутніх офіцерів поліції.

Привітав учасників заходу і заступник начальника управління організації наукової діяльності та інновацій Департаменту освіти, науки та спорту МВС України доктор філософії у галузі права майор поліції Максим Романов, який підкреслив роль закладів вищої освіти системи МВС України у подоланні викликів, пов’язаних зі збройною агресією.

Завідувач кафедри кримінального процесу та криміналістики доктор юридичних наук, професор підполковник поліції Ганна Тетерятник презентувала діяльність підрозділу щодо практичної складової навчання – спільних заходів, які проводяться з працівниками практичних підрозділів у формі занять на навчальному полігоні університету «Документування та розслідування воєнних злочинів», під час комплексних занять на базі слідчого управління ГУНП в Одеській області, Одеського обласного бюро судово-медичної експертизи, бінарних занять, у науковій роботі.

Участь у заході взяли директор Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Миколаїв, полковник Державного бюро розслідувань Олександр Козленко; начальник відділу нагляду за додержанням законів регіональним органом безпеки Одеської обласної прокуратури Єгор Тімонов; старший слідчий в особливо важливих справах 1-го відділу (розслідування злочинів, учинених в умовах збройного конфлікту) управління організації розслідування злочинів, учинених в умовах збройного конфлікту Головного слідчого управління Національної поліції України капітан поліції Володимир Гнасевич; генеральний директор комунальної установи «Одеське обласне бюро судово-медичної експертизи» Тетяна Папіж та завідувачі відділень бюро; заступник начальника управління – начальник відділу розслідування злочинів скоєних проти життя та здоров’я особи слідчого управління ГУНП в Дніпропетровській області підполковник поліції Андрій Мельниченко; старший слідчий в особливо важливих справах-криміналіст СУ ГУНП в Одеській області підполковник поліції Павло Михайловський; старший судовий експерт відділу вибухотехнічних та пожежних досліджень НДЕКЦ в Одеській області Євгенія Костюк та представники академічної спільноти.

Працівники практичних підрозділів розповіли про специфіку їх діяльності при розслідуванні воєнних злочинів, а також змогли обмінятися думками з іншими учасниками заходу.

За результатами проведення круглого столу було опрацьовано резолюцію та досягнені домовленості про подальшу співпрацю.