В ОДУВС обговорили захист прав дитини в умовах вій...

В ОДУВС обговорили захист прав дитини в умовах військової агресії

news-photo

 

27 червня в Одеському державному університеті внутрішніх справ відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Захист прав дитини в умовах військової агресії». Захід проводився відповідно до Плану наукової діяльності МВС України на 2025 рік та зібрав близько 150 учасників – представників усіх закладів вищої освіти, які знаходяться у підпорядкуванні Міністерства, а також представників правоохоронних органів, громадських об’єднань, адвокатської спільноти, прокуратури, судів та наукової спільноти.

 

Захід відкрив ректор університету кандидат юридичних наук, доцент полковник поліції В’ячеслав Давиденко, який зазначив, що діти є найвразливішою категорією населення, водночас саме діти – це майбутнє України. Ректор висловив слова щирої вдячності усім, хто сьогодні боронить нашу державу, ДСНС, Національній поліції та всім, хто допомагає у спільній боротьбі з ворогом. Він зазначив: «Сьогодні Україна зіштовхується не лише з відвертим терором проти цивільного населення, але і з цілеспрямованим геноцидом проти українських дітей. Тисячі дітей були змушені покинути свою домівку через бойові дії, мільйони виїхали за кордон. Особливо цинічним є факт насильницького вивезення українських дітей на тимчасово окуповані території та до російської федерації.

 

 

Наше спільне завдання – не лише повернути кожну дитину додому, але й забезпечити їй гідне життя, захист прав, доступ до освіти, медичної та психологічної допомоги, безпечного середовища для розвитку. Ми маємо створити всі умови, щоб кожна дитина повернулася додому, щоб дітям, які постраждали від війни, була надана всебічна допомога та підтримка». 

 

 

З вітальним словом до учасників звернувся начальник Департаменту освіти, науки та спорту Міністерства внутрішніх справ України кандидат юридичних наук, доцент капітан поліції Олександр Тарасенко: «Ворог не лише вчиняє воєнні злочини, а й здійснює справжній геноцид. На сьогодні через дії окупантів українські діти постійно перебувають у небезпеці». Олександр Тарасенко навів офіційну статистику: «В Реєстрі осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, містяться дані про понад 2,5 тисячі українських дітей, внаслідок військових дій понад 630 дітей загинуло, понад 1970 дістали поранення, ще понад 30 тисяч були примусово депортовані в російську федерацію. Безперечно, масштаби воєнних злочинів окупантів можуть бути набагато більшими, адже ми, на жаль, поки що не володіємо інформацією про те, що коїться на тимчасово окупованих територіях. Щодо регіональної приналежності, то, безперечно, тут найбільше постраждалих дітей із Донецької, Харківської, Херсонської, Дніпропетровської, Київської, Запорізької, Миколаївської та Сумської областей. Аналізуючи ці цифри, кожен розуміє, що це надзвичайно велике горе для нашої країни. Адже це наша молодь, наше майбутнє. Департамент опікується питаннями забезпечення дітей належними умовами навчання». Він наголосив, що безпосередньо у  Ліцеях безпекового спрямування та національно-патріотичного виховання МВС проходять навчання діти, які постраждали від війни, діти, батьки яких загинули, поранені, зниклі безвісти і загалом діти захисників нашої держави. І кожен має знати про функціонування таких ліцеїв. Олександр Тарасенко зауважив на інформації, яка розміщена на офіційному сайті МВС України, де є офіційна вкладка про зазначені ліцеї (https://mvs.gov.ua/news/liceyi-bezpekovogo-spriamuvannia-ta-nacionalno-patrioticnogo-vixovannia-mvs), адже це надзвичайно важливий проєкт не тільки для Міністерства, а й для всієї країни. Для будування нашого майбутнього важливим є підготовка фахової, патріотично налаштованої молоді. 

 

 

Спікер додав, що: «Озвучені цифри не враховують тієї сумної чисельності дітей, які залишилися без батьків, які захищали нашу державу. Ця цифра надзвичайно шалена, тому обов’язок кожного з нас – інформувати про функціонування цих ліцеїв». Наприкінці він наголосив на важливості забезпечення дотримання і захисту прав дитини в умовах військової агресії та запросив учасників заходу до конструктивного діалогу і плідної співпраці.

 

 

До заходу з вітальними промовами також долучилися: заступник начальника Головного слідчого управління Національної поліції України доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України полковник поліції Артем Шевчишен, начальник Управління ювенальної превенції полковник поліції Василь Богдан, заступник керівника Департаменту з питань громадянства, помилування, державних нагород – керівник управління з питань помилування Офісу Президента України доктор юридичних наук, професор Дмитро Журавльов, начальник Управління організації служби освітньої безпеки Національної поліції України майор поліції Надія Ситник, керівник відділу з питань деокупованих і прилеглих територій Консультативної місії Європейського Союзу Жан-Марк Кребс. 

 

 

Конференція відбувалася за напрямками: захист прав дитини: міжнародний та національний виміри; правові засоби захисту прав і свобод дитини в Україні; безпека дитини: правовий, організаційний, психологічний, освітній та інформаційний виміри, захист дітей в умовах збройного конфлікту: міжнародне право та національне законодавство. 

 

 

Під час заходу з доповідями виступили представники Головного слідчого управління Національної поліції України, різних підрозділів Головних управлінь Національної поліції в областях, Служби у  справах дітей Одеської міської ради, регіональна координаторка з питань захисту прав дитини уповноваженого ВРУ з прав людини в Одеській області, громадських організацій, адвокатури, академічної спільноти.

 

 

За підсумками науково-практичної конференції розроблено резолюцію, яка буде направлена у відповідні державні органи.