В ОДУВС обговорили актуальні питання протидії кору...

В ОДУВС обговорили актуальні питання протидії корупції: міжнародний та національний досвід

11 грудня 2023 року кафедрою адміністративного права та адміністративного процесу ОДУВС спільно з уповноваженою з антикорупційноі діяльності ОДУВС за участю міжнародних партнерів: КОГУТ Марини Іванівни координаторки Програми НАТО-Україна з виховання доброчесності (BI), ВЕРШИГОРИ Надіі Володимирівни, Координаторки Проєкту зі зміцнення доброчесності та професіоналізму в Міністерстві оборони України та Центру з питань доброчесності в секторі оборони (CIDS) при Міністерстві оборони Норвегії, науково-педагогічних працівників, магістрів, аспірантів, практичних працівників з МВС, ГУНП Одеської області, Міністерства Юстиції України, прокуратури, СБУ, ДБР, суддів та наукової спільноти, був проведений науково-практичний круглий стіл «Актуальні питання протидії корупції: міжнародний та національний досвід» присвячений Міжнародному дню протидії корупції.

Відкрив захід ректор Одеського державного університету внутрішніх справ полковник поліції ШВЕЦЬ Дмитро Володимирович. З вітальними словами виступили ЯРЕМЕНКО Сергій Петрович – заступник начальника Управління запобігання корупції МВС- начальник відділу управління корупційними ризиками та методичного забезпечення та ДЕМ’ЯНЕНКО Олександр Іванович – начальник відділу з питань запобігання та виявлення корупції Міністерства юстиції України.

Предметне обговорення засад реалізації державної антикорупційної політики в Україні в умовах воєнного стану, проєктів змін і доповнень до законодавства щодо протидії корупційним правопорушенням в умовах воєнного стану та проведення подібних науково-практичних заходів допоможе не тільки виявити та  уникнути нових корупційних ризиків, а й підготує підґрунтя  для швидшого післявоєнного відновлення України.

За результатами проведення науково-практичного круглого столу «Актуальні питання протидії корупції: міжнародний та національний досвід» учасники дійшли висновку, що відповідно до принципу нульової толерантності до корупції, країна повинна приймати рішучі заходи для запобігання та протидії корупції на всіх рівнях управління. Це може включати в себе зміцнення антикорупційного законодавства, підвищення рівня контролю за діяльністю державних органів та їх посадових осіб, встановлення механізмів звітності та контролю за використанням бюджетних коштів, а також розробку та впровадження ефективних механізмів виявлення та притягнення до відповідальності осіб, які допустили корупційні порушення.