Участь психолога ОДУВС у інтенсиві "Дитинство в ча...

Участь психолога ОДУВС у інтенсиві "Дитинство в часі війни: ключові аспекти колективної допомоги"

news-photo

 

24-25 березня за ініціативи громадської діячки, засновниці та Голови правління благодійної громадської організації "ГЕН ЮКРЕЙНІАН КЕМП" Оксани ЛЕБЕДЄВОЇ відбувся інтенсив "Дитинство в часі війни: ключові аспекти колективної допомоги". 

 

У заході взяла участь завідувач відділення психологічного забезпечення Вікторія ДУБІНЯК. 

 

 

Для психологів ЗВО, психологів та вихователів ліцеїв безпекового спрямування МВС була представлена програма тренінгів спеціалістів організації, яка охопила не лише психологічні складові у роботі з дітьми та підлітками, що постраждали від наслідків війни, а й роль історичної пам'яті та права людей в стані дитинства в оточенні війни. 

 

 

З провідним психологом ГО Gen.Ukrainian із травмофокусованої психологічної допомоги Вануі МАРТИРОСЯН розглянули особливості дитячого горювання, невизначеної втрати, страх ретравматизації та особливості взаємодії з дітьми з травматичним досвідом, міфи про стійкість та їх вплив на плекання резильєнтності, а також важливість травмочутливого середовища як основи зцілення. 

 

 

З психологом, психотерапевтом ГО Gen.Ukrainian Оленою ДОВГАНЬ опрацювали техніки групової роботи з агресією у дітей та підлітків, техніки відновлення цілісності сприйняття життя після травматичного досвіду та способи профілактики формування мотивів помсти та ненависті, а також важливість щоденної турботи про себе як профілактики вигорання. 

 

 

З Валентиною МЕРЖИЄВСЬКОЮ, освітянкою, співзасновницею школи БеркоШКО, засновницею освітніх та культурних проєктів, громадською діячкою та співавторкою науково-популярних книг, авторкою "Ізми у світі ідеологій, філософій та релігій", обговорили роль пам’яті у порозумінні та роль історичної пам'яті. 

 

 

Про особливості прав людей у стані дитинства учасникам інтенсиву розповіла Олександра РОМАНЦОВА - українська правозахисниця, виконавча директорка організації "Центр громадських свобод", яка у 2022 році отримала Нобелівську премію миру.

 

Війна забрала у дітей звичне життя та радощі, але не змогла відібрати надію. Сучасний світ має знати про всі злочини проти дітей України. Усвідомлення кожним важливості підтримки та допомоги у поверненні до повноцінного життя дітей та підлітків, що постраждали від наслідків війни, - це можливість зберегти нашу націю!