В ОДУВС розпочалась реалізація грантового проєкту «Ненасильницькі практики виховання: досвід ЄС» в рамках програми Еразмус+: Жан Моне 2023
ЕРАЗМУС+ є Програмою міжнародної співпраці Європейського Союзу з іншими країнами світу в сфері освіти, молоді та спорту. Однією з можливостей цієї програми є напрям Жана Моне: модулі, що полягає у викладанні у сфері студій Європейського Союзу.
Ідея проєкту зумовлена спробою вирішення наявних протиріч між правовими та соціальними нормами щодо застосування насильницьких методів виховання дітей. В Україні застосування будь-яких принижуючих гідність дитини методів виховання заборонено законодавством, однак усталені традиції та брак знань у дорослих обумовлюють тривожно високий рівень толерування насильства у вихованні. Командою проєкту взято за мету навчити курсантів та студентів університету – майбутніх правоохоронців, а також майбутніх педагогів – студентів Одеського педагогічного фахового коледжу вмінню ідентифікувати прояви насильства, для чого важливим є формування у них самих «нульової» терпимості до застосування насильницьких методів виховання дітей. Це міждисциплінарне завдання, яке потребує залучення фахівців із різних галузей знань, а також використання сучасних методів проведення занять.
Тому команда проєкту включає представників різних галузей знань: Олена Ковальова, кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник, доцент; Костянтин Пальшков, кандидат політичних наук, доцент; Наталя Харченко, кандидат психологічних наук; Олена Князєва, кандидат соціологічних наук. Підготовка переможної грантової заявки стала результатом університетської синергії під керівництвом проректора з наукової роботи, доктора юридичних наук, професора Максима Корнієнка та за сприяння відділу міжнародного співробітництва університету.
В результаті участі у навчальному модулі слухачі зможуть впроваджувати отримані знання, вміння та навики як в професійну діяльність, так і в особисте життя. Посібник із підходів до виховання дітей у країнах ЄС забезпечить довгостроковий ефект від проекту. Науково-практичні заходи та публікації, підготовлені в рамках проекту, а також результати соціологічного дослідження забезпечать ознайомлення широкої аудиторії з результатами його реалізації та актуалізують дискусію щодо дотримання європейських стандартів у процесі виховання дітей.
Слідкувати за станом реалізації проєкту можна за посиланням: http://surl.li/lubsd