Регіональний спортивний форум ветеранів «Сильні України»
![news-photo](/_next/image?url=%2Fapi%2Fimages%2FgetImage%3Fimgsrc%3D%252Fuploads%252Fmedium_cover_5e84c053bb.jpg&w=2048&q=100)
18 березня на базі ОДУВС відбувся Регіональний спортивний форум ветеранів «Сильні України
Мета форуму – обговорення актуальних проблем реабілітації ветеранів, шляхів їх вирішення, перспектив реабілітації через спорт, розбудови ветеранської спортивної спільноти в регіоні.
З вітальними словами до присутніх звернулися заступник Міністра внутрішніх справ України Леонід Тимченко, перший заступник голови Одеської обласної державної (військової) адміністрації Олександр Харлов та народний депутат України Олексій Леонов.
![](/api/images/getImage?imgsrc=%2Fuploads%2F1_ede159785f.jpg)
«Ми маємо бути готові до того, що ветеранів в Україні буде з’являтись ще більше, і ми маємо створити усі умови для їх комфортного життя. Йдеться як про життя у соціумі, так і можливості для працевлаштування. Наразі у системі МВС працює велика кількість військовослужбовців, які отримали поранення на фронті», – зазначив заступник Міністра внутрішніх справ України Леонід Тимченко.
Своєю чергою, перший заступник голови Одеської обласної державної (військової) адміністрації Олександр Харлов відмітив:
«Ми продовжуємо роботу з нашими міжнародними партнерами у питанні реабілітації і ми намагаємось створити усі умови, аби Одещина дійсно стала південним хабом з реабілітації. Наразі ми спільно з Національною поліцією та МВС України реалізовуємо в області програму Президента щодо працевлаштування наших військових, які отримали поранення внаслідок збройної агресії та не можуть виконувати свої службові обов’язки, в поліцію охорони».
![](/api/images/getImage?imgsrc=%2Fuploads%2F2_11b91631e5.jpg)
Однією з частин соціалізації є можливість військових знову сідати за кермо, попри складні поранення чи ампутацію. Так, на базі закладів освіти системи МВС України функціонують автошколи для осіб з інвалідністю. Про роботу однієї з таких детальніше розповів ректор Одеського державного університету внутрішніх справ Дмитро Швець:
«За підтримки Міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка у кожному закладі системи МВС функціонує автошкола для осіб з інвалідністю і наш університет не виключення. Ми маємо спеціально обладнані автомобілі та інструкторів, які працюють з цією категорією людей. Окрім того, ми даємо умови для проживання на час навчання в автошколі».
Обговорення відбувалося в межах трьох панельних дискусій: «Спортивно-реабілітаційна політика в регіональному контексті», «Роль спорту в реабілітації ветеранів» та «Шлях до відновлення: досвід ветеранів».
Учасники відмітили важливість відкритого та якісного діалогу з питань спортивної реабілітації та соціальної реінтеграції між ветеранами війни, органами державної влади, представниками бізнесу з надання спортивно-оздоровчих послуг.
В рамках заходу відбулась презентація мобільного застосунку зі спортивної реабілітації ветеранів TrenVet від ГО «Федерація стронгмену України», що пропонує можливість знайти тренера та отримати безоплатну спортивну реабілітацію.
![](/api/images/getImage?imgsrc=%2Fuploads%2F3_c165bcdaea.jpg)
![](/api/images/getImage?imgsrc=%2Fuploads%2F4_19dffe2ac0.jpg)
![](/api/images/getImage?imgsrc=%2Fuploads%2F5_46e1b895ed.jpg)
![](/api/images/getImage?imgsrc=%2Fuploads%2F6_0999414530.jpg)
![](/api/images/getImage?imgsrc=%2Fuploads%2F7_a1b7f56be1.jpg)
![](/api/images/getImage?imgsrc=%2Fuploads%2F8_35e37d41ef.jpg)