Представник ОДУВС долучився до саміту «Стояти на с...

Представник ОДУВС долучився до саміту «Стояти на сторожі верховенства права» (м. Львів)

Начальник відділу міжнародного співробітництва Одеського державного університету внутрішніх справ, кандидат юридичних наук, доцент Тетяна Волошанівська взяла участь у роботі саміту «Stand tall for the rule of law», який був проведений за сприяння American Society of International Law та Ukrainian Association of International Law у період з 8 до 10 грудня 2023 року у Львові.

Захід був приурочений відзначенню 75-ї річниці Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього та 75-ї річниці Загальної декларації прав людини.

Мета саміту:

1) підтвердження фундаментальних принципів міжнародного права;

2) встановлення партнерських стосунків з українським юридичним колом;

3) обговорення ролі міжнародного права в цей переломний історичний момент.

Учасниками саміту «Стояти на сторожі верховенства права» стали наступні представники: UN Human Rights Monitoring Mission in Ukraine, Ministry of Foreign Affairs of Ukraine, Ministry of Justice of Ukraine, European Union Advisory Mission, Ukrainian Helsinki Human Rights Union, European Court of Human Rights,  Ivan Franko National University of Lviv, University of Oxford, University of Minnesota Law School, Yale Law School, Taras Shevchenko National University of Kyiv, Fletcher School of Law and Diplomacy, Leiden University, American University Washington College of Law, Ukrainian Catholic University, Georgetown University School of Law, University of Pittsburgh School of Law, NYU Abu Dhabi, US Court of International Trade, Association of Reintegration of Crimea, Ukrainian Bar Association, UC Davis School of Law,  Pepperdine Caruso School of Law, Yaroslav Mudryi National Law University, Southern Illinois University, George Washington University Law School, Polish Academy of Sciences, St. Louis University School of Law, International Institute for Justice and the Rule of Law, United States Holocaust Memorial Museum, Prosecutor General’s Office of Ukraine , University of California, Berkeley, Geneva Academy of International Humanitarian Law and Human Rights, Georgetown Law Center, Johns Hopkins School of Advanced International Studies, Northwestern University Pritzker School of Law, University of Baltimore School of Law, European University Institute,  Global Rights Compliance, Ukrainian Helsinki Human Rights Union, Brennan Center for Justice, Fletcher School of Law and Diplomacy, Columbia Law School, Harvard Law School, Center for International Environmental Law, Temple Law School, Boston University School of Law, Schulich School of Law.

Робота саміту проходила у форматі пленарних засідань та дискусійних майданчиків. Під час проведення активних дискусій учасники заходу акцентували увагу на наступних запитаннях: розробка стратегії з повернення незаконно вивезених українських дітей; суверенний імунітет іноземної держави в умовах агресії; роль санкцій у зміні поведінки рф; відповідальність керівництва держави за злочин агресії; реінтеграція звільнених територій; фільтрація, примусове переміщення осіб та масові свавільні затримання; право та розвиток в Україні; міжнародні злочини у екосистемі відповідальності; повернення, післявоєнна міграція, інклюзія.