Правові та організаційно-тактичні засади оперативн...

Правові та організаційно-тактичні засади оперативно-розшукової діяльності Національної Поліції України

13 жовтня 2023 року, відповідно до Плану науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт в Одеському державному університеті внутрішніх справ, кафедрою оперативно-розшукової діяльності факультету підготовки фахівців для підрозділів кримінальної поліції було організовано та проведено ІV Всеукраїнську науково-практичну інтернет-конференцію «Правові та організаційно-тактичні засади оперативно-розшукової діяльності Національної поліції України».

Учасники конференції

До оргкомітету конференції увійшли:

Швець Д.В., ректор Одеського державного університету внутрішніх справ доктор юридичних наук, доцент заслужений працівник освіти України полковник поліції (Голова);

– Корнієнко М.В., проректор Одеського державного університету внутрішніх справ доктор юридичних наук, професор полковник поліції (Заступник голови);

– Албул С.В., професор кафедри оперативно-розшукової діяльності кандидат юридичних наук, професор (Заступник голови).

Члени оргкомітету:

– Домброван Н.В., начальник відділу організації наукової роботи кандидат юридичних наук підполковник поліції;

– Головацький О.О., заступник декана факультету підготовки фахівців для підрозділів кримінальної поліції підполковник поліції;

– Єгоров С.О., завідувач кафедри оперативно-розшукової діяльності кандидат юридичних наук, доцент;

– Поляков Є.В., доцент кафедри оперативно-розшукової діяльності кандидат юридичних наук, доцент полковник поліції;

– Щурат Т.Г., доцент кафедри оперативно-розшукової діяльності кандидат юридичних наук, доцент;

– Янкова Л.Ю., викладач кафедри оперативно-розшукової діяльності кандидат юридичних наук.

Напрямами роботи конференції були визначені наступні:

1) Проблеми теорії оперативно-розшукової діяльності Національної поліції України;

2) Напрями оперативно-розшукової протидії окремим видам кримінальних правопорушень в умовах воєнного стану.

У роботі конференції взяли участь учасники з восьми областей України: Дніпропетровської, Донецької, Київської, Львівської, Одеської, Харківської, Херсонської та Хмельницької, які представляли: Одеський державний університет внутрішніх справ, Національну академію внутрішніх справ, Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, Харківський національний університет внутрішніх справ, Херсонський факультет Одеського державного університету внутрішніх справ, Донецький державний університет внутрішніх справ, Національний університет «Одеська юридична академія», Національну академію Національної гвардії України, Національну академію Державної прикордонної служби України ім. Богдана Хмельницького, Державне бюро розслідувань, Державну прикордонну службу України, ГУНП в Одеській області., Службу безпеки України тощо.

До оргкомітету для участі в конференції надійшли тезинаукових доповідей, що охоплювали широке коло проблем теорії і практики оперативно-розшукової діяльності, серед яких:

– Практичні аспекти опитування громадян під час документування злочинів, пов’язаних зі збройною агресією проти України;

– Основні напрямки взаємодії оперативних підрозділів у протидії організованій злочинності в умовах воєнного стану;

– Напрями взаємодії оперативних підрозділів з органами досудового розслідування у протидії злочинам проти власності внутрішньо переміщених осіб в Україні;

– Забезпечення прав людини під час здійснення оперативно-розшукової діяльності в умовах воєнного стану;

Напрями оперативно-розшукової протидії шахрайствам, що вчинюються з використанням засобів мобільного зв’язку;

– Використання штучного інтелекту, а також систем відстеження та розпізнавання в оперативно-розшуковій діяльності;

– Проблеми та виклики використання відкритої інформації (OSINT) в оперативно-розшуковій діяльності Національної поліції України;

– Порядок застосування підрозділами Національної поліції БпЛА;

– Актуальні питання використання можливостей оперативних підрозділів з метою розшуку та арешту майна у кримінальному провадженні;

– Питання законодавчого врегулювання контррозвідувальної та оперативно-розшукової діяльності;

– Деякі проблемні аспекти оперативно-розшукової протидії незаконному обігу вогнепальної зброї у мережі Інтернет.

За результатами роботи конференції підготовлено електронний збірник доповідей і тез:

Правові та організаційно-тактичні засади оперативно-розшукової діяльності Національної поліції України: матеріали ІV Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції (м. Одеса, 13 жовтня  2023 р.). Одеса: ОДУВС, 2023. (Серія: Теорія і практика ОРД).

Збірник буде розміщений в Електронному репозитарії наукових публікацій Одеського державного університету внутрішніх справ.

Інформація щодо публікацій буде розміщена в базі GoogleScholar та персональних сторінках ORCID.