Практикуючий адвокат з США провів заняття (онлайн)...

Практикуючий адвокат з США провів заняття (онлайн) для студентів ОДУВС

До навчального процесу Одеського державного університету внутрішніх справ залучаються практикуючі фахівці зі Сполучених Штатів Америки для створення ефективної взаємодії із науково-педагогічним колективом і здобувачами вищої освіти, підвищення рівня володіння англійською мовою в університеті, а також обміну досвідом, що є важливим кроком для інтеграції закладу в міжнародний освітній простір.

Так, 2 травня відділом міжнародного співробітництва було організовано онлайн-заняття (частина I) англійською мовою для студентів Інституту права та безпеки на тему: «Freedom of Speech» за участю Tom GLASSMAN, адвоката з цивільних справ в Ohio та Kentucky.

Під час онлайн-заняття спікер акцентував увагу на важливості поняття «свобода слова» та розкрив наступні питання:

- основні положення «First Amendment to the United States Constitution» (гарантує свободу віросповідання, зібрань та право на петиції; свободу вираження поглядів, забороняючи Конгресу обмежувати пресу або права громадян на вільне висловлювання; право громадян на мирні зібрання та подання петицій до свого уряду);

- визначення поняття «свобода слова»;

- структуру Верховного Суду США (суди апеляційні; районні, окружні, Верховні Суди Штатів, проміжні апеляційні суди, суди першої інстанції), склад суддів та порядок розгляду справ;

- роль Верховного Суду США;

- справу Верховного Суду США «Lindke v. Freed», що стосувалась First Amendment (справа була подана особою, котру заблокували на особистій сторінці в соціальних мережах через висловлювання про офіційні державні справи; заблокована особа стверджувала, що її блокування є діями держави, які підпадають під дію Першої поправки).