Куратор - ключова ланка у підготовці майбутніх правоохоронців
У сучасних умовах підготовки фахівців для системи правопорядку куратор відіграє ключову роль у формуванні не лише професійних знань, а й морально-етичних якостей майбутніх правоохоронців. Куратори сприяють адаптації курсантів до освітнього процесу, забезпечують комунікацію між курсантсько-студентським середовищем та адміністрацією, підтримують дисципліну та морально-психологічний клімат у колективі.
Актуальність цієї роботи суттєво зростає під час реформ правоохоронної системи, коли особливо важливо виховувати відповідальних, принципових і соціально активних громадян.
У світлі зазначеного, 14 липня курсанти 103 навчального взводу разом із викладачем-куратором - професором кафедри кримінального процесу та криміналістики факультету підготовки фахівців для органів досудового розслідування Національної поліції України Миколою Янковим, в рамках співпраці задля підвищення практичної складової у процесі підготовки кваліфікованих і компетентних фахівців для органів досудового розслідування, відвідали Ізолятор тимчасового тримання № 1 ГУНП в Одеській області.
Начальник відділу організації діяльності ізоляторів тимчасового тримання та моніторингу дій із затриманими майор поліції Олексій Усатий разом із старшим інспектором з особливих доручень відділу уповноважених з контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності (з дислокацією в Одеській області) управління дотримання прав людини Департаменту головної інспекції та дотримання прав людини Національної поліції України капітаном поліції Костянтином Дрьомовим розповіли курсантам про призначення та особливості діяльності установи, зокрема, вимоги до процесуальних документів, які складає слідчий, затримуючи підозрювану особу, огляд затриманих осіб, процес розміщення, особливості режиму утримання, правила безпеки.
Також майбутнім слідчим надали можливість оглянути кімнати для проведення процесуальних дій та надання правничої допомоги затриманим.
Особливу увагу Олексій Усатий та Костянтин Дрьомов звернули на важливість дотримання прав людини та етичних стандартів в умовах тимчасового затримання за підозрою у вчиненні злочину, продемонстрували облаштування камер тимчасового тримання, майданчик для прогулянок затриманих, карцер, лінію охорони ІТТ та інші особливості щоденної діяльності службового персоналу.
Слід зазначити, що Ізолятор тимчасового тримання, який відвідали курсанти, у сфері своєї діяльності є найстарішим в нашій державі. Його відкриття відбулося в 1860 році.
Майбутні фахівці в реальних умовах побачили та більш глибоко зрозуміли, як реалізуються на практиці норми кримінального процесуального законодавства, зокрема щодо процесуальних дій із затриманими, оформлення документації та взаємодії ІТТ з іншими підрозділами поліції.
Безперечно, подібні заходи є важливою складовою професійної підготовки, формують практичні навички, розвивають відповідальність і правосвідомість курсантів.
Тож, співробітники та курсанти вишу висловлюють вдячність адміністрації установи за такий пізнавальний захід, який буде у нагоді для подальшого фахового зростання та професійної діяльності.