День української писемності та мови в ОДУВС
![news-photo](/_next/image?url=%2Fapi%2Fimages%2FgetImage%3Fimgsrc%3D%252Fuploads%252Fmedium_cover_a03c0d48e2.jpeg&w=2048&q=100)
День української писемності та мови – державне свято, яке цього року в Україні відзначають 27 жовтня. Свято започатковано 1997 року, коли Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови».
![](/api/images/getImage?imgsrc=%2Fuploads%2F1_ef60c0b46c.jpeg)
Це свято традиційно відзначається в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця – письменника, історика, мислителя, вченого, – із чиїм ім’ям пов’язують започаткування писемної української мови.
Заходи до Дня писемності та мови в Одеському державному університеті внутрішніх справ розпочалися із самого ранку, коли студенти університету зустрічали кожного працівника з усмішкою, привітаннями і китицею червоної калини – народного символа України.
![](/api/images/getImage?imgsrc=%2Fuploads%2F2_12ffd5dd70.jpeg)
![](/api/images/getImage?imgsrc=%2Fuploads%2F3_262d017493.jpeg)
![](/api/images/getImage?imgsrc=%2Fuploads%2F4_a0b6d1e682.jpeg)