Бінарне практичне заняття на тему «Криміналістична...

Бінарне практичне заняття на тему «Криміналістична фотографія та відеозапис»

6 жовтня 2023 року, продовжуючи співпрацю з відділом криміналістичного забезпечення СУ ГУНП в Одеській області та з метою доповнення класичного теоретичного навчання практичною складовою, професором кафедри кримінального процесу та криміналістики Миколою Янковим разом із спеціалістом-криміналістом сектору криміналістичного забезпечення СВ ОРУП № 1 ГУНП в Одеській області капітаном поліції Ксенією Тодоровою було проведено бінарне практичне заняття з курсантами 301 навчального взводу факультету підготовки фахівців для підрозділів кримінальної поліції з навчальної дисципліни «Криміналістика» на тему «Криміналістична фотографія та відеозапис».

"Детальний знімок"

Під час заняття розглядались наступні питання:

– поняття, предмет і завдання криміналістичної фотографії та відеозапису, їх використання під час проведення слідчих (розшукових) дій;

– слідчо-оперативна фотографія та відеозапис;

– судово-експертна фотографія;

– переваги відео-, фотографічного способу фіксації перебігу розслідування.

Курсанти 301 навчального взводу факультету підготовки фахівців для підрозділів кримінальної поліції

Ксенія Тодорова продемонструвала курсантам порядок фотозйомки та процедуру огляду місця події з використанням фото,- відеофіксації, пояснила правила складання фототаблиць як додатків до протоколів слідчих (розшукових) дій, надала рекомендації щодо процедури і послідовності застосування фотозйомки під час проведення слідчого експерименту.

Спеціаліст-криміналіст сектору криміналістичного забезпечення СВ ОРУП № 1 ГУНП в Одеській області капітан поліції Ксенія Тодорова

Заняття викликало чималий інтерес у курсантів. З цікавістю курсанти отримали ґрунтовні та кваліфіковані відповіді на питання, що їх зацікавили відносно проведення впізнавальної фотозйомки живих осіб і трупів, зокрема Ксенія Тодорова, відповідаючи на питання курсантів, акцентувала увагу на правилах виконання того чи іншого виду зйомки, оскільки криміналістична фотографія суттєво відрізняється від фотографії побутової, звернула увагу на взаємозв’язок фото,- відеозйомки з протоколом слідчої (розшукової) дії.