Бінарне лекційне заняття на тему «Криміналістичне ...

Бінарне лекційне заняття на тему «Криміналістичне ототожнення людини за ознаками зовнішності (габітологія)»

4 жовтня 2023 року, в рамках співпраці з відділом криміналістичного забезпечення СУ ГУНП в Одеській області та з метою підвищення практичної складової у процесі підготовки кваліфікованих і компетентних фахівців для органів Національної поліції, професором кафедри кримінального процесу та криміналістики Миколою Янковим разом із спеціалістом-криміналістом сектору криміналістичного забезпечення СВ ОРУП № 1 ГУНП в Одеській області капітаном поліції Ксенією Тодоровою було проведено бінарне лекційне заняття з курсантами третього курсу факультету підготовки фахівців для підрозділів кримінальної поліції з навчальної дисципліни «Криміналістика» на тему «Криміналістичне ототожнення людини за ознаками зовнішності (габітологія)».

Спеціаліст-криміналіст сектору криміналістичного забезпечення СВ ОРУП № 1 ГУНП в Одеській області капітан поліції Ксенія Тодорова

Під час лекції розглядались наступні питання:

– поняття, наукові основи і значення ознак зовнішності людини;

– класифікація ознак зовнішності людини;

– джерела інформації про зовнішність людини;

– опис зовнішності людини по методу «словесного портрета».

Класифікація ознак зовнішності людини

Бінарне заняття дало курсантам можливість зрозуміти закономірності формування ознак зовнішнього вигляду людини і їх взаємозв’язок, з’ясувати фактори, які впливають на зміну ознак зовнішності людини, визначитись зі сферою застосування криміналістичної габітології під час майбутньої правоохоронної, зокрема оперативно-розшукової, діяльності.

Особливий інтерес у курсантів викликав опис зовнішності людини по методу «словесного портрета». Відповідаючи на численні питання курсантів, Ксенія Тодорова детально зупинилася на основних правилах складання «словесного портрета», торкнулася помилок, які часом зустрічаються на практиці, надала рекомендації щодо кращого запам’ятовування ознак зовнішності людини та особливих прикмет під час її розшуку.

Можна з впевненістю сказати, що знання, отримані курсантами у ході бінарного лекційного заняття, стануть запорукою успішної роботи майбутніх працівників оперативних підрозділів Національної поліції.