Аташе з питань оборони Латвії у Великобританії про...

Аташе з питань оборони Латвії у Великобританії провів лекцію (онлайн) для здобувачів вищої освіти ОДУВС

Продовжується ефективна взаємодія та активна співпраця Одеського державного університету внутрішніх справ з Центром інформації НАТО та іноземними представниками з Європейського Союзу. Так, 23 листопада для здобувачів вищої освіти та науково-педагогічних працівників університету відбулась лекція (онлайн) англійською мовою за темою: «Система кризового управління: досвід Латвійської Республіки».

Спікером заходу виступив Аташе з питань оборони Латвії у Великобританії, радник з питань стійкості Vitālijs Rakstiņš.

Віталійс Ракстінс має 17 років досвіду роботи у Міністерстві внутрішніх справ, а також Міністерстві оборони Латвійської Республіки. Зокрема, у період з 2012 року до 2015 року працював Заступником голови оборонної місії при НАТО.

Слухачі лекції

Під час онлайн-заняття спікер акцентував увагу на діяльності Ради з управління кризовими ситуаціями Латвії; актуальних тренуваннях та військових навчаннях; надав оцінку безпекових ризиків на національному рівні; зазначив про державний план оборони; розкрив визначення «стану війни», «надзвичайного стану», «стійкості».

Слухачі лекції

Окремо іноземний представник відмітив сім базових вимог НАТО щодо стійкості, зокрема:

1) забезпечення безперервності в роботі уряду і критично важливих урядових послуг;

2) стійке постачання енергії;

3) здатність ефективно долати неконтрольоване переміщення людей;

4) стійкі джерела продуктів і води;

5) здатність працювати з великою кількістю потерпілих;

6) стійкі системи зв’язку;

7) стійкі транспортні системи.

"Приватний сектор - це важливий елемент системи національної безпеки"

Наприкінці заходу Vitālijs Rakstiņš відмітив важливість продовження співпраці з Одеським державним університетом внутрішніх справ.