Аташе з питань оборони Латвії у Великобританії провів лекцію (онлайн) для здобувачів вищої освіти ОДУВС
![news-photo](/_next/image?url=%2Fapi%2Fimages%2FgetImage%3Fimgsrc%3D%252Fuploads%252Fmedium_cover_b49bab9dcd.jpeg&w=2048&q=100)
Продовжується ефективна взаємодія та активна співпраця Одеського державного університету внутрішніх справ з Центром інформації НАТО та іноземними представниками з Європейського Союзу. Так, 23 листопада для здобувачів вищої освіти та науково-педагогічних працівників університету відбулась лекція (онлайн) англійською мовою за темою: «Система кризового управління: досвід Латвійської Республіки».
Спікером заходу виступив Аташе з питань оборони Латвії у Великобританії, радник з питань стійкості Vitālijs Rakstiņš.
Віталійс Ракстінс має 17 років досвіду роботи у Міністерстві внутрішніх справ, а також Міністерстві оборони Латвійської Республіки. Зокрема, у період з 2012 року до 2015 року працював Заступником голови оборонної місії при НАТО.
![](/api/images/getImage?imgsrc=%2Fuploads%2F1_be730d896e.jpeg)
Під час онлайн-заняття спікер акцентував увагу на діяльності Ради з управління кризовими ситуаціями Латвії; актуальних тренуваннях та військових навчаннях; надав оцінку безпекових ризиків на національному рівні; зазначив про державний план оборони; розкрив визначення «стану війни», «надзвичайного стану», «стійкості».
![](/api/images/getImage?imgsrc=%2Fuploads%2F2_f116395179.jpeg)
Окремо іноземний представник відмітив сім базових вимог НАТО щодо стійкості, зокрема:
1) забезпечення безперервності в роботі уряду і критично важливих урядових послуг;
2) стійке постачання енергії;
3) здатність ефективно долати неконтрольоване переміщення людей;
4) стійкі джерела продуктів і води;
5) здатність працювати з великою кількістю потерпілих;
6) стійкі системи зв’язку;
7) стійкі транспортні системи.
![](/api/images/getImage?imgsrc=%2Fuploads%2F3_6814abe076.jpeg)
Наприкінці заходу Vitālijs Rakstiņš відмітив важливість продовження співпраці з Одеським державним університетом внутрішніх справ.