Продовжуємо рубрику «Обличчя університету»

Сьогодні ми поспілкувались із доцентом кафедри цивільно-правових дисциплін Одеського державного університету внутрішніх справ кандидатом юридичних наук, доцентом Середницькою Інгою Анатоліївною, яка, працюючи на цій кафедрі вже протягом 20 років, передає свої вміння, знання та багаторічний досвід майбутнім правоохоронцям.

– Коли Ви зрозуміли, що хочете займатися наукою?

– Саме тоді, коли у 1995 році пришла працювати в тоді ще Одеський інститут внутрішніх справ.

– Яким власним досягненням Ви найбільше пишаєтесь?

– Захистом свого дисертаційного дослідження. До цього досягнення я йшла довгим шляхом. За більш ніж 11 років моєї наукової роботи тричі змінювалось направлення мого дослідження, поки я не знайшла саме те, що було не тільки актуально і своєчасно, а й знайшло відгук у моєму серці.

– Що ви вважаєте для себе пріоритетним у житті?

– Я вважаю, що дуже важливо для людини бути соціально корисною. Якщо Ваш труд приносить користь іншим людям, тоді Ви живете не пусте життя.

– Який Ваш головний життєвий принцип?

– Кожна людина, яка зустрілась на твоєму шляху, може тебе чомусь навчити.

– Яку рису в людях Ви цінуєте найбільше?

– Людяність та надійність.

– Хто Ваш улюблений письменник? Яку б книгу Ви порадили почитати кожному?

– Я дуже люблю читати книги, тому обрати одного улюбленого письменника важко. Все залежить від настрою. Однак, залюбки читаю М. Зощенко, В. Катаєва, І. Бабеля, перечитую та знаходжу для себе щось нове у творах М. Булгакова та Ільфа і Петрова.

Саме «Дванадцять стільців» та «Золоте теля» Ільфа і Петрова я порадила б прочитати тому, хто ще не мав такої нагоди.

– Як Ви проводите свій вільний час?

– Свій вільний час я провожу зі своєю родиною. Ми полюбляємо сумісні походи в кіно та театри, прогулянки на свіжому повітрі та невеликі подорожі.

– Улюблений фільм?

– «Собаче серце» за однойменним романом М.Булгакова.

– Про що Ви мрієте?

– Якщо говорити про глобальну мрію, то це мир на нашій рідній землі, бо немає нічого страшнішого за війну. А якщо торкнутися особистого, то це мабуть подорож до славетного Риму, з яким нерозривно пов’язане й римське право – основа основ цивілістики.

– Які три якості повинні бути приманні успішній людині, на Ваш погляд?

– По-перше, це працьовитість, потім обов’язково наполегливість та, безперечно, професіоналізм.

– Які поради Ви дасте нашим курсантам та студентам, аби досягти успіху в житті?

– Мрійте та обов’язково втілюйте свої мрії в життя. Не бійтеся труднощів, без них не буває перемог. Любіть свою професію, гордіться нею і завжди намагайтеся зробити для людей максимум можливого.