Презентація антинаркотичних плакатів в ОДУВС — ОДУВС

Презентація антинаркотичних плакатів в ОДУВС

Проблема наркотизації сучасної молоді настільки гостра, що вживання неповнолітніми, юнаками та дівчатами наркотичних речовин стає небезпечним соціальним явищем.

Керівництвом МВС України Одеський державний університет внутрішніх справ визнано провідним з підготовки працівників для підрозділів протидії наркозлочинності Національної поліції.

Тож студенти факультету № 4 ОДУВС долучилися до профілактичних заходів з протидії наркоманії та на першому поверсі університету оформили виставку антинаркотичних плакатів, які висвітлюють негативні явища, пов’язані зі вживанням наркотичних засобів та психотропних речовин.

За останні роки майже вдвічі зросла кількість осіб, які перебувають на обліку в медичних закладах із діагнозом «наркоманія». Статистичні дані про рівень і динаміку наркотизації відображають лише зовнішні тенденції цього небезпечного явища. Є підстави вважати, що кількість споживачів наркотичних засобів у 10 разів більша, ніж за офіційними даними. Крім того, велику кількість осіб залучено до зберігання та розповсюдження наркотиків, причому наркоманія охоплює не тільки молодь, а і зовні благополучних підлітків.

Наркотизації суспільства активно сприяють такі негативні фактори, як різке соціальне розшарування сімей, неврівноваженість психоемоційного фону виховання підлітків, їхня соціалізація в умовах знецінення загальнолюдських принципів моралі, дегуманізація ставлення до найвразливіших соціальних груп тощо.

Наркотики руйнують психіку молодих людей, зумовлюють відмову від позитивних настановлень на здоровий спосіб життя, породжують мотиви прийняття хибних рішень, у деяких випадках провокуючи навіть до суїциду.

Нелегальний обіг наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів набуває все більш широкого розмаху, стає надзвичайно серйозним соціальним фактором, негативно впливає на стан здоров’я і добробут людей, а також розвиток суспільства в цілому.

Отже, такі профілактичні заходи з висвітлення інформації щодо протидії наркоманії спрямовані на утримання молоді від спокуси вживання наркотиків.