ПОДАРУНОК БІБЛІОТЕЦІ ХЕРСОНСЬКОГО ФАКУЛЬТЕТУ (АКЦІЯ ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ЧЕРВОНОГО ХРЕСТА І ЧЕРВОНОГО ПІВМІСЯЦЯ)

08 травня у світі відмічається День Червоного Хреста і Червоного півмісяця. Заснована ще у 1863 році організація сьогодні працює у 176 країнах світу. Її завдання − надання допомоги пораненим, хворим і військовополоненим під час збройних конфліктів, допомога жертвам стихійних лих.

3У відповідності до Законів України «Про екстрену медичну допомогу» (2012) та «Про Національну поліцію» (2015) поліцейські відносяться до категорії службових осіб, які не мають медичної освіти, але за своїми посадовими обов’язками зобов’язані теж надавати домедичну допомогу потерпілим. На виконання вимог Стандарту професійної (професійно-технічної) освіти з робітничої професії «Поліцейський» (2018) всі правоохоронці повинні володіти обсягом знань згідно навчально-тренувальної програми МОЗ України другого рівня «Перший на місці події» (2017).

Згідно навчальних планів спеціальностей 081 «Право» та 262 «Правоохоронна діяльність» відповідні навчальні дисципліни «Долікарська допомога» та «Домедична допомога» є обов’язковими до вивчення як курсантами, так і студентами й слухачами Херсонського факультету на денній та заочній формах навчання. Навички домедичної допомоги засвоюють й слухачі курсів центру первинної професійної підготовки при відомчому ЗВО.

58 травня цьогорічні випускники 3-го курсу спеціальності «Правоохоронна діяльність» передали до загальної бібліотеки Херсонського факультету ОДУВС з нагоди сьогоднішнього свята надруковані видавництвом примірники навчального посібника «Долікарська допомога», який підготовлено фахівцями кафедри спеціальної фізичної та вогневої підготовки Херсонського факультету, поповнивши книжкові фонди сучасною літературою з медичної галузі знань.

Таким чином, всі курсанти, студенти та слухачі зможуть користуватися виданням під час самопідготовки до аудиторних занять, матимуть можливість ґрунтовно поповнювати свій багаж професійних знань з надання екстреної допомоги сучасною інформацією на основі узагальнених передових напрацювань фахівців-медиків та новітніх методик в галузі екстреної медицини та медицини катастроф.

Тарас Вайда, Херсонський факультет