КУРСАНТИ ХЕРСОНСЬКОГО ФАКУЛЬТЕТУ ОСВОЮВАЛИ НАВИЧКИ ВЛУЧНОЇ СТРІЛЬБИ З АВТОМАТИЧНОЇ ЗБРОЇ

27 жовтня 2017 року Херсонський підрозділ  ОДУВС  функціонував в умовах підвищеної мобілізаційної готовності.

03-img_4773За дорученням ректора державного університету з особовим постійним та перемінним атестованим складом факультету цього дня було проведено навчально-практичне заняття по відпрацюванню дій в разі отримання навчального сигналу «НАВЧАЛЬНА ТРИВОГА». Поліцейські підрозділу, не дивлячись на досить ранній час, за відпрацьованим алгоритмом бадьоро виконували вимоги вводних команд, контроль за виконанням котрих проводився проректором держуніверситету Олександром Ніколаєвим.

04-img_4777Першокурсники, які проживають у гуртожитку на території факультету, а також курсанти другого та третього курсів, котрі мешкають у м. Херсоні, – оперативно прибували за місцем дислокації навчального закладу. Своєчасне шикування на стройовому плацу та чіткі доповіді молодших командирів продемонстрували належну дисциплінованість, стройову виправку й добру злагодженість дій перемінного складу факультету.

05-img_4783За безпосереднього сприяння т.в.о. декана Херсонського факультету Олексія Солов’я одразу ж після сніданку відбувся виїзд автобусами всього особового складу поліцейських на стрільбище ГУНП в Херсонській області, котре знаходиться неподалік м. Херсона – у Рожнівському кар’єрі поблизу смт Степанівка.

06-img_4819Т.в.о. завідувача кафедри тактико-спеціальної та вогневої підготовки ОДУВС Олександром Конєвим під час проведення цільового інструктажу звернуто увагу курсантів на чітке дотримання заходів безпеки при поводженні зі зброєю під час наступного виконання практичних вправ з  автоматичною зброєю, повторено порядок виконання вправ з автомата Калашникова, на під’їздах до стрільбища виставлено оточення, перевірено радіозв’язок між постами, встановлено мішені, організовано роботу пункту бойового постачання.

08-img_4748Курсанти першого курсу виконували більш просту вправу – вели стрільбу з АКС-74У з положення лежачи, а курсанти другого і третього курсів – з положень стоячи, з коліна та лежачи. Закономірне хвилювання, яке спостерігалося у молодих поліцейських перед початком стрільби зі справжньої зброї, при їх безпосередньому перебуванні на вогневому рубежі швидко змінювалося на відпрацьовані на практичних заняттях рішучі дії з приведення зброї до готовності, приймання положення для стрільби, виконання прицільних пострілів. Досвідчені керівники стрільби з числа науково-педагогічного складу профільних кафедр ОДУВС та Херсонського факультету оперативно за необхідності надавали курсантам методичні рекомендації щодо обрання правильної стійки для стрільби та утримання автомата, слідкували за відсутністю патрона у патроннику після виконання останнього пострілу та контролювали встановлення важеля переведення вогню (запобіжника) у положення запобігання.

11-img_4861Особливу радість у курсантів викликали результати своєї стрільби при огляді кожним учасником зміни власних мішеней – захоплені та емоційні обговорення дівчатами та хлопцями тривали всю дорогу від стрільбища і до навчального закладу. Можливість відпрацювати навички стрільби з автоматичної зброї (не тільки автомата АКМ, а й кулемета РКК) мали й працівники поліції з числа постійного атестованого складу підрозділу.

14-img_4868Під час підведення підсумків мобілізаційної готовності та результатів навчально-тренувальних стрільб на стройовому плацу Херсонського факультету проректор державного університету Олександр Ніколаєв відзначив злагодженість дій курсантських колективів в екстремальних умовах оперативного збору та переміщення особового складу, належну вогневу підготовку постійного та перемінного складу підрозділу, а також заохотив трьохденною відпусткою групу курсантів, які об’єктивно показали кращі результати зі стрільби.

15-img_4994Проведення практичних стрільб продемонструвало, що ґрунтовне засвоєння програми вогневої підготовки потребує від курсантів подальшого удосконалення своїх знань з будови та тактико-технічних характеристик матеріальної частини зброї, необхідності постійного суворого дотримання заходів безпеки при поводженні з нею, а також правильного й чіткого виконання умов різноманітних вправ, котрі передбачені  Курсом стрільб для працівників поліції.

Набувши початкового досвіду користування зброєю, курсанти Херсонського факультету з нетерпінням очікують на наступні навчально-тренувальні стрільби. Проведення таких масових заходів також виявляє й деякі навчальні та організаційні недоліки. Тому, цитуючи відомого класика, можна зробити висновок  –  навчатися військовій справі потрібно належним чином!

Тарас Вайда, Херсонський факультет