Книжкова виставка до Дня української писемності та мови

У читальному залі загальної бібліотеки Одеського державного університету внутрішніх справ оформлено книжкову виставку до Дня української писемності та мови, який відзначається 9 листопада. Свято було офіційно проголошено указом президента України у 1997 році.

Дата Дня української мови та писемності припадає на православне свято – день вшанування преподобного Нестора-літописця. Адже дослідники вважають, що саме з його праці починається писемна українська мова. Колись навіть дітей віддавали до школи саме у цей день, після служби у церкві, де молились та просили у Нестора-літописця, аби благословив майбутніх учнів. Це й не дивно, адже преподобний здобув всесвітню славу. Принесла її праця всього життя Нестора-літописця, котрий взяв участь у літописанні Київської Русі і залишив світу неоціненний скарб – «Повість минулих літ».

Щорічно, у цей день, 9 листопада, відбувається урочисте покладання квітів до пам’ятника Нестора-літописця. Також з 2000 року існує надзвичайно цікава традиція всеукраїнського масштабу – Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.