“Філософська кав’ярня» знову зібрала гостей. Курсанти та студенти обговорили миротворчу практику ООН

Миротворча діяльність ООН стала предметом обговорення міжкафедрального засідання курсантсько-студентських гуртків «Філософська кав’ярня» та «Правознавець».

img_2082На відкритті засідання проректор університету доктор юридичних наук, професор Сергій Кузніченко відзначив актуальність обраної теми та вдалий формат спілкування курсантів і студентів за участі науковців і практиків.

img_2171Завідувач кафедри філософії та соціально-гуманітарних дисциплін доктор філософських наук, професор Оксана Надибська зазначила, що ця зустріч є відкриттям нового сезону для гостей та учасників «Філософської кав’ярні», та побажала всім успіхів і творчого куражу.

img_2165Курсанти та студенти заслухали доповідь члена правління Ради із зовнішньої політики «Українська призма», головного редактора UA: Ukraine Analytica Ганни Шелест на тему: «Операції з підтримки миру: позитивний досвід та проблеми реалізації».

Було наголошено, що застосування військової сили у формі міжнародних миротворчих операцій лишається дієвим інструментом для врегулювання військових конфліктів. Надійним партнером ООН з підтримання миру і безпеки у світі є Україна, яка у свою чергу розраховує на миротворчу підтримку з боку світової спільноти сьогодні.

img_2139У ході дискусії Сергій Кузніченко, посилаючись на свій досвід роботи у країнах Африканського континенту, наголосив на важливості застосування методик з медіації, що допомагає ураженим суспільствам вийти із стану кризи.

img_2109У свою чергу, професор кафедри державно-правових дисциплін доктор юридичних наук, професор Михайло Баймуратов, користуючись власним досвідом, зазначив, що застосування миротворчих сил нерідко розтягується у часі, навівши у приклад ситуацію із Північним Кіпром.

На згадку про цікаву зустріч Ганна Шелест передала Оксані Надибській примірники журналу Ukraine Analytica, якими тепер зможуть користуватися читачі університетської бібліотеки.