• Українська
  • English
×

Брифінгове заняття за участі представників КМЄС

????????????????????????????????????????????????????????????????????????23 січня в Одеському державному університеті внутрішніх справ проведено брифінгове заняття за участі радника/тренера з питань кримінальних розслідувань КМЄС Клауса Вінтера на тему: «Робота на місцях скоєння злочинів: розслідування та концепції, дійові особи на місці злочину, проблеми, що виникають на місці злочину, та наслідки неналежної роботи на місці злочину, використання Патрульної поліції» для представників науково-педагогічного складу вишу.

????????????????????????????????????????????????????????????????????????Основні питання, на яких зупинився іноземний фахівець під час заняття, торкалися порядку дій та стратегії огляду місця злочину; п’яти найпоширеніших проблем, пов’язаних з оглядом місця злочину, та способів запобігання їх виникненню.

Клаус Вінтер наголосив на тому, що порядок дій на місці злочину є дуже важливим. Це обумовлено тим, що зростає складність характеру місць злочину (біологічні докази – ДНК), існує небезпека перехресного забруднення (між людьми/різними місцями злочину), більше уваги приділяється процедурам, яких дотримуються захисники (суди), а також зростає недосвідченість тих, хто першими виїжджають на виклик.

????????????????????????????????????????????????????????????????????????Як відмітив іноземний фахівець, розслідування на місці злочину повинно підтвердити, що заява/повідомлення є вірним, скоєний злочин відповідає заяві, це не помилкова заява проти невинної людини, ця заява не є частиною шахрайської схеми/плану.

Серед п’яти головних проблем, пов’язаних з місцем злочину, Клаус Вінтер виокремив цікавість сторонніх осіб, втручання чи забруднення місця події, втрата доказів, конфліктні ситуації з іншими відділами/управліннями (бездіяльність, маніпулювання) та вільний доступ – неналежний чи недостатній захист місця злочину.

Захід проведено у робочій та водночас дружній атмосфері, а належна його організація та високий рівень тренера з питань кримінальних розслідувань КМЄС дозволили плідно попрацювати та отримати нові знання.

????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????