Бінарне заняття на базі Одеського обласного бюро судово-медичних експертиз

31 жовтня з метою підвищення практичної складової у процесі підготовки кваліфікованих та компетентних кадрів для підрозділів Національної поліції України доцентом кафедри криміналістики та психології майором поліції Оленою Проценко та викладачем кафедри майором поліції Ольгою Ковальовою на базі Одеського обласного бюро судово-медичних експертиз спільно із лікарем, судово-медичним експертом-імунологом відділення судово-медичних молекулярно-генетичних експертиз Одеського обласного бюро СМЕ кандидатом медичних наук, доцентом Русланом Кривдою проведено бінарне практичне заняття з курсантами 405 взводу з навчальної дисципліни «Судова медицина та психіатрія» за темою: «Судово-медична експертиза при механічній асфіксії та отруєннях». Під час заняття розглядались наступні питання: механічна асфіксія, її види, стадії прижиттєвого перебігу; загальноасфіксичні ознаки смерті; судово-медична діагностика видів асфіксії.

Бінарне практичне заняття дало курсантам можливість ознайомитись з особливостями механізму утворення різних видів тілесних ушкоджень, які потребують судово-експертної оцінки для розв’язання завдань, поставлених правоохоронними органами. Крім цього, курсанти практично закріпили вивчені в аудиторії ознаки смерті, трупні явища, процеси, які відбуваються в трупі людини, оскільки в судово-слідчій та медичній практиці це має дуже велике значення, адже працівникам правоохоронних органів, які оглядають труп на місці події, доводиться вирішувати ряд складних питань: констатувати настання смерті, визначати характер і прижиттєвість виявлених на трупі ушкоджень, визначати час настання смерті тощо.

Після бінарного заняття Руслан Кривда продемонстрував курсантам різноманітні музейні експонати з багаторічною історією та фото особливих випадків з медичної практики, а також розповів, які види судово-медичних експертиз призначаються та проводяться Одеським обласним бюро СМЕ. Слід зазначити, що патологоанатомічний музей, який відвідали курсанти, є одним з кращих у своїй сфері діяльності музеїв України. Його відкриття відбулося в 1902 році, а колекція музею нараховує понад 4,5 тисячі експонатів. Курсанти вишу висловлюють вдячність адміністрації закладу за такий пізнавальний захід, який буде у нагоді для подальшої професійної діяльності.