• Українська
  • English
×

ЗАВЕРШЕННЯ ТАБІРНОГО ЗБОРУ – ПЕРША СХОДИНКА У ПРОФЕСІЙНОМУ СТАНОВЛЕННІ ПРАВООХОРОНЦЯ

img_20190830_142920_hdrКрилатий вислів О. Суворова «Важко у навчанні – легко в бою» чи не найкраще відповідає девізу табірного збору, програму якого відповідно до відомчих вимог МВС України з 15 по 31 серпня 2019 року старанно засвоювали курсанти 1-го курсу нового набору Херсонського факультету Одеського державного університету внутрішніх справ.

img_20190830_143007_hdrОсновна мета та завдання цього етапу професійної підготовки, які ставились керівництвом університету та факультету й були успішно реалізовані науково-педагогічним й адміністративно-командним складом вишу, полягали в наступному: 1) адаптація курсантської молоді до нових умов майже армійського побуту; 2) формування серйозного ставлення до фахового навчання, організація активного відпочинку та реалізація різноманітних можливостей у підвищенні свого освітньо-культурного рівня у стінах обраного відомчого закладу; 3) ознайомлення першокурсників з більш ніж 45-річною історією та традиціями Херсонського факультету; 4) копітка виховна робота офіцерів-керівників курсу по згуртуванню курсантського колективу; 5) розвиток у кожного юнака та дівчини усвідомленої необхідності виконувати статутні вимоги, дотримуватись службової дисципліни та організації своєї життєдіяльності в нових умовах курсантського середовища.

img_20190830_143718_hdrДвотижневий табірний збір був досить насиченим не тільки аудиторними заняттями, а й культурно-масовими та спортивними заходами: це обов’язкова щоденна ранкова фізична зарядка після підйому, різноманітні змагання та першості – армреслінг, перетягування канату, гімнастичні вправи (підтягування на перекладині та згинання/розгинання рук з упору лежачи), першості з ігрових видів – настільного тенісу, футболу та міні-футболу, легкої атлетики (біг на 100 та  500 м), легкоатлетична естафета 4х250 м тощо.

img_20190830_143758_hdrВарто зазначити, що ці змагання, які проводились з нагоди Дня Державного прапора та 28-річчя Незалежності України, загартовували юних поліцейських не тільки фізично, а й формували військово-патріотичні якості майбутніх правоохоронців.

Принцип змагальності був одним із провідних педагогічних принципів у реалізації системи спортивно-масових заходів, які проводились мало не щодня працівниками кафедри спеціальної фізичної та вогневої підготовки на чолі з її завідувачем кандидатом педагогічних наук, доцентом Тарасом Вайдою. Різноманітні першості та змагання з багатьох професійно-прикладних та інших видів спорту дали можливість першокурсникам перевірити свої потенційні можливості щодо дій у складних умовах напруженої боротьби, оцінити ділові якості товаришів по навчальному взводу, формувати на цій основі людські та статутні взаємовідносини між однокурсниками.

img_20190830_143908_hdrПереможці особистих та командних першостей (а це більше 30 % особового складу) під час підведення підсумків табірного збору заохочені керівництвом Херсонського факультету грамотами. Серед найбільш активних першокурсників були Ростислав Савченко (курсант 101 взводу), Сергій Дробожур та Дмитро Землянкін (курсанти 103 взводу), Карина Рашка (курсант 104 взводу). Та й усі інші курсанти для себе зробили висновок – правоохоронець повинен бути не тільки людиною інтелектуальною, а й сильною та вольовою для ефективного захисту правопорядку.

img_20190830_144033_hdrПід час табірного збору спортивні заходи гармонійно поєднувались з проведенням психологічних тренінгів та виховною (культурно-масовою) роботою, зокрема, з відзначенням таких загальнодержавних та професійних свят, як вшанування Всеукраїнського дня пам’яті працівників органів внутрішніх справ, які загинули при виконанні службових обов’язків, святкування Дня державного прапора та ХХVІІІ-ої річниці Дня Незалежності України; проводився відбір та залучення курсантів 1-го курсу до підготовки й участі у художній самодіяльності, загальнофакультетських урочистих заходах, присвячених загальнодержавним святам тощо.

Приємно відзначити, що за цей період курсанти стали більш самостійними та організованими: привчились дотримуватись розпорядку дня, здобули навички самообслуговування у побуті (заправляти ліжка, носити та правильно зберігати формений одяг у закріплених приміщеннях для відпочинку), статутних відносин, стійко переносили труднощі несення служби, зокрема, й під час такого складного для них виду діяльності, як несення служби у внутрішньому добовому наряді.

img_20190830_143545_hdrНа жаль, два вступники з різних обставин не справилися із виконанням складних для себе підвищених умов навчання у відомчому навчальному закладі, прийняли для себе рішення щодо навчання  в інших ЗВО.

Таким чином, розроблена та реалізована система професійної адаптації із вчорашніми кандидатами на навчання до ЗВО МВС України дала відчутні результати: курсанти нового набору гідно влилися у ряди правоохоронців, кращі та найактивніші з них за ці короткі два тижні вже проявили себе у навчанні та службовій діяльності, тим самим підтвердивши своє бажання в цілеспрямованому оволодінні професії правоохоронця − проявили себе позитивно при несенні нелегкої поліцейської служби й курсантських буднів. Талантів теж у цьогорічних першокурсників чимало: серед майбутніх фахівців-правників, як з’ясувалось, крім спортсменів, є і творчі особистості, й художники.

З 1 вересня успішно започатковану «фахову естафету» професійного становлення молодих правоохоронців підхопить науково-педагогічний склад інших кафедр навчального закладу. Сподіваємось, що сьогоднішні першокурсники продовжать кращі традиції Херсонського факультету ОДУВС як навчального закладу МВС України у південному регіоні зі сталими традиціями, активно сприятимуть у найближчому майбутньому подальшому забезпеченню громадського порядку та публічної безпеки наших громадян незалежної та правової держави.

Тож, хай їм щастить на ниві професійного навчання, побажаємо достойно нести високе й почесне звання курсанта Херсонського факультету Одеського державного університету внутрішніх справ впродовж всього життя.

Вайда Т.С., кандидат педагогічних наук, доцент,

завідувач кафедри спеціальної фізичної та вогневої підготовки

Херсонського факультету